Віднайти правду

Група журналістів-розслідувачів Bellingcat вже встановила точний номер “Бука”, з якого був збитий “Боїнг” рейсу МН17 над Донбасом

фото: АР
Міжнародна жур­на­лістсько-розслі­дувальна група Bellingcat, яка досліджує трагедію з малазійським “Боїнгом-777”, у новому звіті подала чергові докази того, що літак в липні 2014-го збив “Бук”, котрий належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді Збройних сил РФ з Курська.
“Ми вже знали, який саме “Бук” збив літак, але не знали середню цифру номера, не знали, чи то був номер 312, чи 322, чи 332. Нам вдалось за допомоги фото- і відеоматеріалів встановити, що його номер 332. Ми простежили його історію і встановили, що ракетна установка “Бук” під номером 332 перебувала в складі 53-ої протиповітряної ракетної бригади як мінімум з 2010 року”, – розповів експерт  Bellingcat Арік Толер, повідомляє Радіо Свобода. 
Зазначимо, що Bellingcat аналізує лише відкриті джерела інформації,  зокрема, фото і відео “Бука”, що потрапляли в інтернет. Цього було достатньо, аби встановити, що “Бук”, який потрапив на фото і відео на сході України 17 липня 2014-го, ідентичний “Букові”, присутньому в колоні 2-го дивізіону 53-ої зенітно-ракетної бригади російської армії, що базувався під Курськом у червні 2014-го. Дослідники стверджують, що ця установка не могла бути захоплена в української військової частини.
“Ми вивчили наступні сім особливостей: форму ушкоджень бічних щитків гусениць, комбінації різних типів ковзанок (порожніх і зі спицями), вм’ятину у лівій бічній панелі, підключення кабельних з’єднань до лафет пускового пристрою, білі позначки на бічних щитках гусениць, шрифт і прогалини між цифрами, а також форму і розмір плям масла/кіптяви біля вихлопного отвору… Жодна з цих особливостей окремо не дозволяє досить переконливо встановити відповідність. Однак поєднання всіх цих відмінних рис є унікальним набором характеристик і може вважатися достатнім для однозначної ідентифікації”, – зазначено у звіті Bellingcat.
Це вже не перший звіт цієї розслідувальної групи. Зокрема, у лютому цього року вже повідомлялося про імена підозрюваних та свідків запуску ракети із російської 53-ої бригади, а також імена вищого військового командування РФ, найімовірніше, причетного до злочину. “На початку цього списку – міністр оборони РФ Сергій Шойгу з двома першими заступниками – Валерієм Герасимовим та Аркадієм Бахіним, а також російський президент Володимир Путін, який є Верховним головнокомандувачем ЗС РФ. Ми кажемо, що Міноборони Росії несе основну відповідальність, бо рішення відправити в Україну систему ППО приймалось саме на цьому рівні. В Міноборони могли точно не вказати, яку саме із систем ППО відправляти, а “Бук” обрали вже на рівні керівництва ЗВО чи 20-ої армії”, – пояснював тоді у інтерв’ю німецькому виданню Bild один із авторів звіту Даніель Ромайн. 
Всю інформацію, яку вдалося встановити, Bellingcat постійно передає нідерландській прокуратурі, яка керує офіційним міжнародним кримінальним розслідуванням катастрофи. Окрім того, в Bellingcat кажуть, що нині вони оприлюднили ще не останній свій звіт. Нові подробиці вони збираються продемонструвати до другої річниці трагедії, яка буде 17 липня. 
Щодо офіційного розслідування, то фінальний технічний звіт Радбез Нідерландів оприлюднив ще в жовтні минулого року. В ньому ішлося про те, що рейс MH17 збили з конт­рольованої сепаратистами території ракетою з комплексу “Бук” російського виробництва. Звіт був насправді дуже обережним, точного місця запуску не вказувалось, лише окреслювалась територія площею 320 квадратних кілометрів на сході України. Щодо кримінального розслідування і офіційного оприлюднення списку підозрюваних, то остаточного звіту слідчих очікували в лютому цього року. Але цього не сталося, у лютому прокуратура Нідерландів надіслала родичам загиблих листи, в яких ішлося про те, що впродовж першого півріччя цього року будуть зібрані точні докази того, з якої зброї був збитий літак, з якої саме точки випускали ракету і як можна притягти до відповідальності винних у катастрофі.
Тут треба зазначити, що Росія вже блокувала створення міжнародного трибуналу через Радбез ООН. У Кремлі не сприймають остаточний технічний звіт і кажуть, що не вірять групі  Bellingcat. Можна припустити, що офіційні результати міжнародного кримінального слідства російська влада також назве політичним замовленням…
Нагадаємо, що на борту рейсу MH17 було 298 людей, усі вони загинули. Найбільше серед жертв катастрофи було громадян Нідерландів – 193 особи. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4615 / 1.57MB / SQL:{query_count}