“Коли говоримо про нову українську школу, передусім говоримо про новий зміст освіти. Бо дуже багато зараз говорять про 12-й рік навчання, але не це зовсім головне в новій українській школі”, – наголошує урядовець. “Ця тривалість навчання має бути накладена на новий зміст. Не буде нового змісту – не буде ніяких змін у тривалості, і ми залишимося у старій пострадянській школі”, – додає вона.
Зі слів Лілії Гриневич, головна ідея – це перегляд змісту навчання і нові цілі української школи: “Діти мають здобути уміння й компетентності 21 сторіччя, які узгоджені країнами ЄС і які потрібні сьогодні сучасному українцю”.
“Окрім знання рідної державної і двох іноземних мов, інформаційних технологій, вміння критично мислити, аналізувати, працювати в команді, мати навички фінансової грамотності й підприємництва, нашим дітям потрібна освіта для життя. І це головна мета нової української школи. Далі цей зміст потрібно покласти на відповідну тривалість навчання”, – вважає міністр, інформує Українська правда.
Лілія Гриневич запевнила, що “ніхто не піде на раптове запровадження 12-річного навчання без нового змісту, без зарезервованих бюджетних коштів, без відповідної підготовки вчителів і відповідної мережі закладів”.
“Програма мінімум: ми запроваджуємо 12-річну школу з 1-го класу з 2018 року. У цьому випадку ми виходимо на 12-й клас у 2029 році. Це орієнтовані терміни вступу України в ЄС, якщо план буде працювати”, – заявила вона.
“Можуть бути більш сприятливі обставини. Якщо в нас буде фінансування, якщо буде готовий зміст, перепідготовлені вчителі – можна починати з 5-го класу чи з 10-го класу. Але це лише за сприятливих умов”, – сказала вона.
Гриневич запевнила, що такий план також “буде обговорено на національному рівні і узгоджено з парламентом”.