Міністри “політично відповідального” Кабміну Володимира Гройсмана

.

Прем'єр-міністр України 
Володимир Гройсман

38-річний земляк Президента Порошенка став 16-им прем’єр-міністром в історії України. Прем’єріада дійшла свого логічного кінця і після кількох відмов Володимир Гройсман все ж погодився зайняти крісло очільника уряду. До цього новопризначений прем’єр був спікером Верховної Ради.
Володимир Гройсман народився 20 січня 1978 р. у м. Вінниці. Закінчив місцеву школу №35 у 1994 р. За офіційними даними, почав свою трудову діяльність у 14 років, працював слюсарем у кооперативі “Школьник” – підприємстві, яке очолював його батько. У 16-річному віці став комерційним директором приватного підприємства “ОКО”. З листопада 1994-го зайняв таку ж посаду у ПП “Юність”, директором якого також був його батько. До 2005 року працював на керівних посадах у різних комерційних структурах. 2003 року Гройсман здобув вищу освіту за юридичним фахом у Міжрегіональній академії управління персоналом. У лютому 2010-го отримав ступінь магістра за спеціальністю “Управління суспільним розвитком” в Академії при Президентові України.
У 22 роки став наймолодшим депутатом Вінницької міськради. У кар’єрному зростанні випередив свого батька, на той момент також депутата, адже в листопаді 2005 року був обраний секретарем міськради та став виконуючим обов’язком мера Вінниці. Переміг на мерських виборах 2006 року. Очолював місто до 2014 року. На посаду очільника Вінниці він балотувався від “Нашої України”, місцевий партійний осередок якої на той час контролював Порошенко. 
27 лютого 2014 року Гройсман зайняв посаду віце-прем’єр-міністра та міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ в уряді Арсенія Яценюка. Був одним із відповідальних за впровадження реформи децентралізації.
Після заяви Арсенія Яценюка про відставку 24 липня, на засіданні уряду т. в. о. глави Кабміну було призначено Гройсмана. Проте прем’єром він пробув всього тиждень, адже 31-го липня Верховна Рада відмовилася задовольнити заяву Яценюка. До Верховної Ради VIII скликання новоспечений прем'єр потрапив під четвертим номером у списку БПП, хоча офіційно є безпартійним. 27 листопада Гросмайна обрали спікером Верховної Ради. 15 грудня він увійшов до складу РНБО.

Перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі 
Степан Кубів 

Квота БПП
Народився на Тернопільщині. У 1984 р. – закінчив Львівський держуніверситет ім. І. Франка. У 1991-1994 рр. працював у Львівському обласному молодіжному науково-економічному об’єднанні “Студентський Львів” заступником директора по науково-технічній творчості та нових формах господарювання, а згодом і директором. У 1994-2008 – працював у акціонерному товаристві “Західно-Український Комерційний банк” (ВАТ “Кредобанк”) спеціалістом планово-економічного відділу, пізніше – начальником відділу планування та звітності Управління координації діяльності філіалів, в. о. начальника Управління координації діяльності філіалів, начальником Управління планування і фінансів, заступником голови правління, першим заступником голови правління, в. о. голови правління, головою правління. 
У 2002 р. – закінчив Національний університет “Львівська політехніка” за спеціальністю “Фінанси”. У 2006 р. – захистив дисертацію та здобув науковий ступінь кандидата економічних наук. У 2009-2010 рр. – працював у Концерні “Ін Юре” головним консультантом. У 2010-2012 рр. – очолював львівські обласні осередки низки громадських організацій. Лютий-червень 2014 р. – очолював Нацбанк України. З грудня 2014 р. – парламентар, член Комітету ВРУ з питань фінансової політики та банківської діяльності. У січні 2015 р. призначений Представником Президента у ВРУ.

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ 
Геннадій Зубко

Квота БПП
Народився в Миколаєві. В 1991 році закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю автоматизовані системи управління. Прослухав окремі курси в Північно-Західному університеті в Іллінойсі, Чикаго, а також у Національному університеті “Києво-Могилянська академія”, де в 2008-ому здобув другу освіту за спеціальністю менеджер-економіст. 
В 2006-2012 роках був депутатом Житомирської обласної ради (двох скликань). У 2010-ому очолив в облраді фракцію “Фронту змін”. У травні 2012 року став керівником Житомирського регіонального виборчого штабу Об’єднаної опозиції ВО “Батьківщина”. В грудні 2012-го стає народним депутатом від “Батьківщини”. В парламенті був першим заступником голови комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики. З травня по червень 2014 року очолював Державне управління справами. 10 червня 2014-го його призначають першим заступником глави Адміністрації Президента України. З 2010 року і досі є головою правління ПАТ “Житомирський завод огороджувальних конструкцій”. В уряді Яценюка він також був віце-прем’єр-міністром – міністром регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.
Одружений, має двох дітей. 

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції
Іванна Климпуш-Цинцадзе

Квота БПП
43-річна Іванна Климпуш-Цинцадзе до приходу в Верховну Раду працювала в структурах власника групи компаній EastOne Віктора Пінчука. Зокрема, очолювала благодійний фонд “Ялтинська економічна стратегія”, який проводить Ялтинський економічний форум (YES). В БПП Климпуш-Цинцадзе входить у депутатську групу “Антикорупційна платформа”, а крім того вона член позафракційного об’єднання “Єврооптимісти” і перший заступник голови комітету Ради з питань закордонних справ. З 2002 по 2007 рік працювала кореспондентом Української служби радіо Бі-Бі-Сі (BBC) у США (Вашингтон) і на Кавказі (Тбілісі).
Батько віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Орест Климпуш свого часу займав посаду посла України в Угорщині та Словенії. Чоловік Іванни – Арчіл Цинцадзе – з  1999 по 2005 рік був військовим аташе в посольстві Грузії у США, а 2007 року був тимчасовим повіреним у справах Грузії в Києві.

Віце-прем’єр-міністр
В’ячеслав Кириленко

Квота “Народного фронту”
Народився у смт Поліське, Київська область, у родині вчителів. В 1993 році закінчив філософський факультет, а в 1996-ому – аспірантуру в Київському університеті ім. Т.Г. Шевченка.
У 1993 – 2002 роках очолював Всеукраїнську молодіжну громадську організацію “Молодий Рух”. З 1993-го є членом Народного Руху України. Через два роки став членом президії Центрального керівництва НРУ. У 1998 – 2002 роках працював народним депутатом України в Раді ІІІ скликання (був секретарем комітету ВР з питань соціальної політики та праці). Відтоді ще п’ять разів обирався до Верховної Ради (починаючи від ІІІ скликання й досі). Працював у комітеті ВР з питань соціальної політики і праці та комітеті з питань культури і духовності. З лютого до вересень 2005 року працював міністром праці та соціальної політики України, а з вересня 2005-го – віце-прем’єр-міністром в урядах Юлії Тимошенко та Юрія Єханурова. В уряді Яценюка був віце-прем’єр-міністром – міністром культури України.
Одружений, має двох дітей.

Віце-прем’єр-міністр 
Володимир Кістіон 

Квота Володимира Гройсмана
50-річний Кістіон є представником найближчого оточення Володимира Гройсмана. Пліч-о-пліч з очільником уряду він працював ще у Вінниці.
З 2008 по 2011 рік займав посаду заступника вінницького міського голови Гройсмана. З 2011 по жовтень 2014 року – перший заступник міського голови Вінниці.
Після призначення Гройсмана на посаду віце-прем’єра в перший уряд Яценюка, Володимир Кістіон переїхав до Києва, де зайняв посаду першого заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Гройсмана.

Віце-прем’єр-міністр 
Павло Розенко

Квота БПП
Народився у Києві в сім’ї службовців. В 1993 році закінчив електроакустичний факультет Київського політехнічного інституту.
У 1989-ому стає членом Народного Руху України. З 1994 року працює на державній службі. З 1994 по 2000 рік є помічником-консультантом народного депутата. В лютому 2005-го стає першим заступником міністра праці та соціальної політики України, у 2007-ому – керівником служби соціальної політики Секретаріату Президента України, а в 2008-ому знову повертається в Міністерство праці та соціальної політики. З 2010 року працює експертом з питань соціальної політики України в Центрі Разумкова. Під час парламентських виборів 2012 року пройшов до ВР за списком партії “УДАР” Віталія Кличка (був заступником голови комітету з питань соціальної політики та праці). В уряді Яценюка був міністром соціальної політики України.
Одружений, має сина і доньку.

Міністр внутрішніх справ 
Арсен Аваков

Квота “Народного фронту”
Народився в родині військового у столиці Азербайджанської Республіки місті Баку. В 1988 році закінчив Харківський політехнічний інститут за спеціальністю автоматизовані системи управління.
В 2002-ому став членом виконкому Харківської міськради, а в 2005 році тодішній президент Віктор Ющенко призначив його головою Харківської ОДА (в лютому 2010-го подав у відставку). Того ж року на виборах міського голови Харкова поступається Геннадію Кернесу. З вересня 2011 по грудень 2012 року перебував у політичній еміграції в Італії через переслідування тодішньої влади, а в жовтні 2012-го обраний депутатом Ради VII скликання від “Батьківщини”. В уряді Яценюка також був міністром МВС. 
Одружений, має сина.

Міністр освіти та науки 
Лілія Гриневич

Квота “Народний фронт”
50-річна нардеп від “Народного фронту” свою кар’єру будувала у сфері освіти. У 2002-2006 роках працювала у фонді Джорджа Сороса “Відродження”. Брала участь у створенні системи ЗНО та була першим директором Українського центру оцінювання якості освіти. Працювала начальником Головного управління освіти і науки Київської міської держадміністрації в часи перебування мером Леоніда Черновецького.
Працюла у команді Яценюка ще з часів “Фронту змін”. На виборах 2014-го пройшла до Ради під 9-им номером у списку “Народного фронту”. Очолюла профільний комітет. На цій посаді вона замінила Сергія Квіта, який займав крісло очільника Міносвіти за квотою БПП.

Міністр молоді та спорту 
Ігор Жданов

Квота “Народного фронту”
У 1992 році закінчив історичний факультет Київського державного університету ім. Т. Шевченка, через два роки – аспірантуру юридичного факультету в тому ж університеті, а в 1996-ому закінчив курси університету Thames Valley (Великобританія).
В 1994-1995 роках працював у юридичному управлінні Адміністрації Президента України, був серед помічників президента Кучми. У 1997-1999 роках працював у апараті Ради національної безпеки та оборони України. На парламентських виборах 2006 і 2007 років входив до складу керівництва центрального штабу блоків “Наша Україна” і “Наша Україна – Народна самооборона”. З травня 2008-го – президент аналітичного центру “Відкрита політика”. В уряді Яценюка також був міністром молоді та спорту. Одружений, має доньку та сина.

Міністр закордонних справ 
Павло Клімкін 

Квота Президента України
Народився у Курську, Росія. У 1991 році закінчив Московський фізико-технічний інститут (спеціальність – фізика та прикладна математика). 
З 1993 року працює аташе, згодом третім та другим секретарем Департаменту військового контролю та роззброєння Міністерства закордонних справ України. З 1997 по 2000 роки працював у Посольстві України в Німеччині. Згодом був першим секретарем та радником Департаменту економічного співробітництва МЗС України (ядерна та енергетична безпека). У 2004-2008 роках – радник-посланець Посольства України у Великобританії, з 2008 по 2010-ий – директор Департаменту Європейського Союзу МЗС України, а в квітні 2011-го став заступником міністра закордонних справ України. З червня 2012 по червень 2014 року обіймав посаду Надзвичайного і Повноважного послав України у Федеративній Республіці Німеччина. В уряді Яценюка був також міністром МЗС. Володіє англійською та німецькою мовами, має базові знання французької мови. Одружений, має двох синів.

Міністр фінансів
Олександр Данилюк

Квота БПП
Народився у м. Григоріопіль (Молдова). Отримав повну вищу освіту в Національному технічному університеті “Київський політехнічний інститут” (1998 р.). Навчався в Київському інституті інвестиційного менеджменту (інвестиційний менеджер, 1995 р.), а також в Бізнес-Школі Індіанського Університету (Indiana Universty Kelly School of Business, MBA, 2001).
Протягом 1995-1998 рр. працював на різних посадах в низці інвестиційних компаній. У 2001-2002 рр. обіймав посаду віце-президента компанії “Авечурс” (м. Київ).
Протягом трьох років (2002-2005 рр.) працював старшим консультантом компанії “Маккінзі енд компані” (м. Лондон‚ Великобританія). З 2006 по 2010 рр. очолював інвестиційний фонд Рюрік Інвестмент (м. Лондон‚ Великобританія).
У 2010-2015 рр. працював керівником Координаційного центру з упровадження економічних реформ (м. Київ).
До 14. 04.2016 р. працював заступником глави Адміністрації Президента України (з 25.09.2015 р.) та представником Президента України у Кабінеті Міністрів України (з 17.07.2014 р.). Володіє п’ятьма мовами.

Міністр соціальної політики 
Андрій Рева

Квота Володимира Гройсмана
49-річний Андрій Рева – ще один представник “вінницьких” в уряді. За освітою офіцер-“політрук”. В ранніх 1990-их працював вчителем історії в одній із вінницьких шкіл. В 1995-му році очолив міську профспілку працівників освіти і науки. Через три роки став заступником очільника Вінниці Дмитра Дворкіса.
Після відставки останнього кар’єра Реви пішла вниз – в період 2000-2005 років він очолював управління соціального захисту одного з районів Вінниці. З 2005 року знову став заступником мера Вінниці, яким на той момент вже був Володимир Гройсман. Посаду заступника мера Вінниці продовжував займати і після переїзду Гройсмана до Києва.

Міністр екології та природних ресурсів
Остап Семерак

Квота “Народний фронт”
З 1998-го по 2006 рік Остап Семерак очолював секретаріат парламентської фракції партії “Реформи і порядок”.  У 2007-2012 роках був народним депутатом від “Батьківщини”, членом бюджетного комітету.
На парламентських виборах 2012-го до Верховної Ради не пройшов. У тимчасовому уряді Яценюка Семерак став міністром Кабінету міністрів. Після виборів 2014-го на посаді не втримався. Став нардепом від “Народного фронту” та першим заступником голови комітету з питань євроінтеграції, однак хороші стосунки з Яценюком зберіг.

Міністр юстиції
Павло Петренко 

Квота “Народного фронту”
Народився у місті Чернівці. У 2001 році закінчив юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича з відзнакою за спеціальністю “Правознавство”. Має освітньо-кваліфікаційний рівень магістра права. У 2004 році закінчив Українську академію зовнішньої торгівлі при Міністерстві економіки України за спеціальністю “Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності”. У 2014 році отримав науковий ступінь кандидата юридичних наук. 01.2001-12.2001 – юрисконсульт приватної юридичної фірми; 12.2001-12.2005 – головний юрисконсульт ВАТ “Державний ощадний банк України”, працював на керівних посадах у департаменті правового забезпечення ВАТ “Ощадний банк України”; 2006-2010 – приватна адвокатська практика; 11.2010-12.2012 – депутат Київської обласної ради, член Постійної комісії з питань законності, правопорядку та боротьби з корупцією; 12.12.2012-03.03.2014 – народний депутат України VII скликання від політичної партії ВО “Батьківщина”, секретар Комітету Верховної Ради з питань верховенства права та правосуддя. Працював в уряді Яценюка міністром юстиції. 

Міністр з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб
Вадим Черниш

Квота БПП
Ім’я 44-річного адвоката з Олександрії Кіровоградської області в публічній політиці стало відомо 2004 року. Тоді він був довіреною особою кандидата на посаду Президента України Віктора Ющенка в Кіровоградській області по 104 виборчому окрузі (м. Олександрія).
З березня 2005 по серпень 2006 рік був заступником голови Кіровоградської облдержадміністрації з гуманітарних питань, а з серпня 2006 по листопад 2007 року -  голова Кіровоградської обласної державної адміністрації.
З червня 2015 року є головою Державного агентства з питань відновлення Донбасу. Кандидатуру Черниша на посаду активно лобіював депутат від БПП Олександр Третьяков.

Міністр інфраструктури
Володимир Омелян

Квота “Народного фронту”
Народився у Львові. У 2000 р. закінчив Львівський університет ім. І. Франка, а у 2001 р. – університет “Львівська політехніка”. Спеціальність: фінанси, міжнародні відносини, економіка і підприємництво.
Був спеціалістом другої категорії відділу НАТО та ЗЄС Управління євроатлантичної інтеграції МЗС;  аташе відділу НАТО та європейської безпеки Управління євроатлантичного співробітництва Департаменту з питань політики та безпеки МЗС; аташе Групи планування, координації та контролю Кабміну МЗС; заступником директора Департаменту забезпечення роботи Міністра (патронатна служба) Міністерства економіки України; начальником Управління організації роботи міністра Міністерства охорони навколишнього природного середовища України; директором Департаменту секретаріату міністра (патронатна служба) Міністерства охорони навколишнього природного середовища України; радником відділу обробки документації та контролю Департаменту секретаріату міністра МЗС; радником аналітично-іміджевого відділу Департаменту секретаріату Міністра Міністерства закордонних справ України; заступником директора Першого територіального департаменту Міністерства закордонних справ України –начальник Управління Російської Федерації цього Департаменту; заступником директора Департаменту забезпечення діяльності міністра (патронатна служба) Міністерства фінансів України, м. Київ; керівником  Служби Міністра Кабінету Міністрів України. У грудні 2014 р. призначений на посаду заступника Міністра інфраструктури України – керівником апарату.

Міністр оборони 
Степан Полторак

Квота Президента України
Народився в селі Весела Долина Тарутинського району на Одещині.
Закінчив Вище військове командне училище МВС СРСР (м. Орджонікідзе), Військову академію Збройних сил України. В 2003 році захистив дисертацію кандидата педагогічних наук на тему “Педагогічні умови формування умінь командира підрозділу у майбутніх офіцерів МВС України”.
Із серпня 1983 року поступив на військову службу. В березні 2002-го став начальником Академії внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України. З лютого по середину березня 2014-го був командувачем внутрішніх військ МВС. У квітні цього року його затвердили на посаді командувача Національної гвардії України, а в середині жовтня він став міністром оборони. В уряді Яценюка також був міністром оборони. 

Міністр інформаційної політики
Юрій Стець

Квота БПП
Народився в місті Чортків Тернопільської області. У 1996 році закінчив Чернівецьке училище мистецтв ім. С. Воробкевича (керівник фольклорного ансамблю, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності). В 2009-ому – Харківський державний політехнічний університет (менеджер інформаційних систем).
Працював журналістом та репортером різних українських ЗМІ, а в 2002 році став генеральним продюсером “5 каналу”. В 2007-ому став народним депутатом України від блоку “Наша Україна – Народна самооборона” (був спершу секретарем, а згодом головою комітету парламенту з питань свободи слова та інформації). У 2012 році вдруге потрапив до парламенту, на цей раз від ВО “Батьківщина” (також став членом комітету з питань свободи слова та інформації). Влітку 2014-го очолив управління інформаційної безпеки Національної гвардії України. В уряді Яценюка також був міністром інформаційної політики.

Міністр енергетики та вугільної промисловості 
Ігор Насалик

Квота БПП
Народився в  м. Олександрія Кіровоградської області. У 1989 р. закінчив Львівський держуніверситет ім. І. Франка, фізичний факультет. З 1985 по 1987 рік проходив службу в армії. З 1987 по 1988 рік - водій Рогатинського АТП 12640. З 1990 по 1992 рік - провідний спеціаліст Центру мікроелектроніки, м. Ульяновськ. З 1992 по 1993 рік був радником директора з економічних питань МП “Корона”, м. Львів. З 1993 по 1995 рік - радник з економічних питань МП “Сапфір”, місто Рогатин Івано-Франківської області. 
З 1995 по 1997 рік був президентом промислово-виробничої корпорації “Техноінвестцентр”.
З 1997 по 1998 рік - президент промислово-виробничої корпорації “Техно-Центр”.  
На парламентських виборах 1998 р. обраний народним депутатом України. Був членом фракції НДП у 1998 р.,  з 1998 по 1999 рік був членом групи “Відродження регіонів”, а з 1999 по 2001 рік був членом фракції УНР.  
На парламентських виборах 2002 року знову став народним депутатом, перемігши на окрузі № 86 (Івано-Франківська область). Був висунутий Виборчим блоком політичних партій “Блок Віктора Ющенка “Наша Україна”. На місцевих виборах 2006 року обраний мером Калуша. На місцевих виборах 2010 року – переобраний. 
З листопада 2014 року по квітень 2016 року – народний депутат України від Блоку “Партія Петра Порошенка”, заступник голови Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Одружений. Має двох синів. 

Міністр культури 
Євген Нищук

Квота БПП
Народний артист України Євген Нищук відомий не лише як актор, а як і “голос Майдану”. Він був рупором Помаранчевої революції, а у 2013-2014 роках став “ведучим” Євромайдану.
Нищук вже очолював Міністерство культури у тимчасовому уряді Яценюка. У грудні 2014 його звільнили з займаної посади: у новий уряд, сформований Радою 8-го скликання, він не увійшов.
Нищук на посаді міністра культури ініціював заборону в’їзду в Україну російським артистам, що висловлювались у підтримку російської агресії, конкурс на найкращий проект меморіалу “Небесній сотні”, а також спільно з громадськістю виробив план стратегії розвитку культури, котрий згодом був відкинутий його наступником В’ячеславом Кириленком.

Міністр Кабінету міністрів 
Олександр Саєнко

Квота Володимира Гройсмана
32-річний Олександр Саєнко здобув юридичну освіту у Національній академій державної податкової служби України, а у 2016 році отримав відзнаку заслуженого юриста України.
Олександр Саєнко є близьким соратником екс-спікера: у 2014 році, коли Гройсман займав посаду віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, Саєнко був його радником.
Крім того, з січня по березень 2015 року Олександр Саєнко працював помічником-консультантом Володимира Гройсмана, після чого очолив секретаріат голови Верховної Ради.
До співпраці з Гройсманом Саєнко працював економічним консультантом у “Фонді економічних реформ в Україні”, директором Школи вищого корпусу державної служби, був аспірантом Інституту законодавства Верховної Ради.

Міністр аграрної політики та продовольства
Тарас Кутовий

Квота БПП
40-річний Кутовий тривалий час працював топ-менеджером, працюючи в різних фондах та холдингах, в тому числі й аграрних. Першу вищу освіту майбутній аграрій отримав в Національній академії СБУ, однак за профілем працювати не пішов, отримавши згодом ще два дипломи з економіки та менеджменту.
У політиці Кутовий з 2012 року, коли за списками партії “УДАР” пройшов у парламент. Там він став першим заступником голови комітету Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, а також членом Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації.
В Раду VIII скликання  Кутовий пройшов депутатом-мажоритарником від 151 округу. З грудня 2014 він очолив комітет з питань аграрної політики та земельних відносин і став заступником керівника фракції “Блок Петра Порошенка”.

За матеріалами: сайти міністерств, архів “Пошти”, espreso.tv
Фото: kmu.gov.ua, 112.ua, depo.ua, 24tv.ua, newsader.com, epizod.ua, „Фокус”, wikimedia.org, kalushgymnazium.in.uа, facebook.com/ievgen.nyshchuk, facebook.com/ А.Саенко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4600 / 1.84MB / SQL:{query_count}