Президентське виправдовування

Петро Порошенко каже, що його треба виокремлювати від інших фігурантів “Панамських архівів”

фото: AFP
Питання про офшорний скандал не оминули українського Президента Петра Порошенка і під час візиту до Японії. Там наш гарант заявив: на відміну від інших світових політиків і відомих персон, він не ховався від оподаткування та робив усе прозоро. І створення компанії Prime Asset Partners Limited на Британських Віргінських островах було лише для передачі активів корпорації Roshen в управління банку Rothschild. “Я зробив це не для мінімізації податків. Це була повністю публічна дія. Це підприємство не отримало жодного пенсу з України. Є відмінність випадків у Росії, Ісландії та іншого світу. У нас був абсолютно прозорий процес, і його метою було відділення бізнесу від політики та створення довіри. Відколи я став Президентом, одразу заявив, що передам увесь бізнес в абсолютно прозорий сліпий траст у найбільшому інвестиційному банку світу. Тепер я можу його назвати – Rothschild Bank. Rothschild не приймає українські активи, і з цією метою юристи приготували SPV (компанію спеціального призначення), через яку ми відкрито трансформуємо всі активи”, – заявив Порошенко в Японському національному прес-клубі. 
Він також укотре наголосив, що угода про передання Roshen у “сліпий траст” вже підписана, і до завершення його президентських повноважень він не зможе отримати активи назад. А наступним у “сліпий траст” переоформлять Міжнародний інвестиційний банк, у якому Порошенкові належить 60%.
Зазначимо, що раніше вже і юристи Порошенка називали створення нових компаній за кордоном єдиним способом передати Roshen у міжнародний траст. Щоправда, юристи під час спілкування з журналістами далі плутались у своїх словах. У відповіді фінансового радника Порошенка та керуючого директора компанії ICU Макара Пасенюка від 22 березня для міжнародної мережі журналістів-розслідувачів OCCRP про передачу активів Президента у “сліпий траст” говорилось у майбутньому часі. Але коли вже розгорівся скандал, Пасенюк 5 квітня заявив, що частка Порошенка була передана у траст ще 14 січня (цікаво, що саме в той день Порошенко і заявив про “сліпий траст” на прес-конференції).
Повертаючись до японського візиту Порошенка, він, пояснивши свою унікальність серед решти фігурантів масштабного міжнародного скандалу, водночас зауважив, що готовий до проведення будь-яких розслідувань. Але хто це робитиме? В ГПУ складу злочину Порошенка вже не побачили; антикорупційний прокурор обіцяв вивчати документи з “Панамського архіву”, але НАБ не може розслідувати справу проти чинного Президента; голова Фіскальної служби Роман Насіров повідомив, що якась перевірка почалась, але ж усім зрозуміло, що нині важко надіятись на виявлення порушень податківцями. 
Цікаво, що Президент Порошенко в Японії пообіцяв провести в Україні реформу з “деофшоризації” бізнесу і закликав японські компанії інвестувати в нашу країну. “Я планую представити серйозні реформи, які можуть унеможливити використання офшорних компаній і офшорних рахунків в Україні. Це буде наступним серйозним кроком у моїй програмі реформ”, – сказав Порошенко.
Також зазначимо, що прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе пообіцяв Україні 1,8 млрд доларів допомоги, але зрозуміло, що в обмін на це потрібен результат від наших реформ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4572 / 1.55MB / SQL:{query_count}