На сьогодні Вища рада юстиції отримала понад дев’ять тисяч скарг від громадян України на дії суддів. Скарги почали опрацьовувати у червні 2015 року, коли Вища рада юстиції запрацювала у своєму нинішньому складі, повідомив голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк.
“У провадженні Вищої ради юстиції є близько дев’яти тисяч скарг на дії суддів. З усієї кількості скарг нами опрацьовано близько половини, приблизно дві тисячі скарг визнані прийнятними. Над ними нині працюють наші фахівці. З червня минулого року ухвалене рішення про звільнення за дискредитуючих обставин близько 330 суддів”, – зазначив Бенедисюк, інформує
radiosvoboda.org.
За його словами, більшість звільнень стосується порушення присяги суддів України, зокрема, суддів з Криму, Донецька і Луганська, які залишилися працювати з окупаційною владою. Вища рада юстиції розпочала свою діяльність у складі, який сформований 9 червня 2015 року, відповідно до Закону України “Про забезпечення права на справедливий суд”. Роботу попереднього складу ради припинено у квітні 2014 року.
Як повідомив Бенедисюк, на сьогодні члени Вищої ради юстиції ухвалили понад 90 подань на адресу Президента України щодо призначення кандидатів на посади суддів до місцевих адміністративних, господарських і загальних судів.
25 березня у Києві керівники Вищої ради юстиції, Ради суддів і Вищої кваліфікаційної комісії суддів України повідомили про рішення координувати свої дії для того, щоб прискорити процес люстрації судової гілки влади. Експерти цих організацій беруть участь у процесі первинного кваліфікаційного оцінювання суддів, який почався 17 лютого 2016 року.