Міліція зробила прорив

Перекрито найбільший канал контрафактних дисків і ПЗ

Перекрито найбільший канал контрафактних дисків і ПЗ

Департамент Державної служби з боротьби з економічною злочинністю МВС України перекрив найбільший канал постачання в Україну контрафактних компакт-дисків, зокрема, із записами програмного забезпечення. У рамках проведення оперативно-розшукових заходів щодо транснаціональної злочинної групи співробітники Департаменту затримали одного з її учасників, який здійснив чергову доставку великої партії піратських програм Adobe з Росії в Україну залізничним транспортом (потяг Москва - Київ). 

Схема протиправної діяльності групи полягала в пропозиції неліцензійних програмних продуктів на одному з веб-ресурсів мере­жі Інтернет із забезпеченням подальшої доставки дистрибутивів з Росії в Україну піс­ля цілковитої оплати домовленої вартості.

Спілкування із замовниками відбувалося за допомогою листування електронною поштою, а оплата - за допомогою електронних платіжних систем. За цим фактом порушена кримінальна справа за статтею 176 (порушення авторського й суміжних прав) Кримінального Кодексу України. Сьогодні проводиться комплекс оперативних і слідчих заходів щодо притягнення всіх учасників групи до відповідальності згідно з законом . Заступник начальника ДДСБЕЗ МВС України, полковник міліції Сергій Лебідь заявив: "Широкі можливості всесвітньої мережі загального доступу Інтернет нерідко використовуються як спосіб здійснення правопорушень у сфері інтелектуальної власності. Ліквідація  каналу постачання неліцензійних програм Adobe в країну - лише перший крок міліції в цьому напрямку. Ми здійснюємо системний моніторинг інтернет-ресурсів на предмет пропозиції піратських продуктів і активно документуємо такі факти. При цьому багато чого з даної категорії справ залежить від активної позиції самого правовласника".

Голова Представництва Adobe Systems в Україні Даніїл Ключніков зазначив: "Виявлення й перекриття такого потужного каналу можна вважати проривом у правоохоронній складовій інституту захисту авторських прав в Україні. За нашими оцін­ками, вартість вилучених програмних продуктів за умови їх ліцензійності становить порядку 5,5 мільйона гривень. Абсолютно очевидно, що функціонування подібних незаконних схем завдає збитків не тільки правовласнику, але й національній економіці країни, яка не може конкурувати з піратством. Негативними його наслідками є: неможливість розвитку бізнесу українських партнерів, що пропонують ліцензійне ПЗ, скорочення кількості робочих місць у цій сфері, відсутність податкових надходжень у державний бюджет, а також істотне збільшення тіньового сектору економіки. Особливо гостро, на мій погляд, зазначені наслідки відчуваються в період фінансово-економічної кризи і з боку держави, і з боку бізнесу".

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4826 / 1.55MB / SQL:{query_count}