Сіль і сірники стали дефіцитними

Сіль та сірники масово зникають з прилавків магазинів України. У деяких торгових точках Харкова продали місячний запас солі. Люди купують по 10-15 пачок солі за раз.

Сіль та сірники масово зникають з прилавків магазинів України. У деяких торгових точках Харкова продали місячний запас солі. Люди купують по 10-15 пачок солі за раз.

Одночасно з дефіцитом солі у Харкові виник дефіцит сір­ників. Підвищений попит на сіль спостерігається і в Полтав­ській області. Зокрема, в Кременчуці цей продукт взагалі зник із прилавків.

Начальник управління з питань розвитку споживчого ринку, сфери побутових послуг і підприємництва Полтавської облдержадміністрації Михайло Бугрій заявив, що ніяких об'єктивних причин для такої паніки немає. За його словами, соляні заводи працюють у звичному режимі. "Ми збільшили завезення необхідних товарів, але люди купують їх великими партіями", - сказав він у коментарі "Коммерсант-Украина".

Жителі Полтави купують відразу по 10-12 кг солі. Через це в деяких магазинах ціни на сіль різко підвищилися. Якщо тиждень тому кілограмову пачку можна було купити за 1 грн, то зараз вона коштує 2,50-7 грн. "За останні три дні ми продали річний обсяг солі", - розповів приватний підприємець із села Хомутець Миргородського району Іван Чайка. У деяких супермаркетах області встановили ліміт - не більше 4,5 кг солі на руки.

Ажіотаж на сіль та сірники є і в Дніпропетровську. "Ми не встигаємо викладати упаковки з сіллю на полиці. При цьому в нас немає проблем з постачаннями", - зазначила продавець-консультант одного з супермаркетів.

За однією з версій, причиною різкого підвищення попиту на сіль стали чутки про швидке закриття найбільшого виробника солі, держпідпри­ємства "Артемсіль", поширені у Полтавській, Дніпропетров­ській і Харківській областях, які межують одна з одною.

Однак ДП "Артемсіль"  офіційно спростувало інформацію про закриття заводу з виробництва солі. "На даний час ДП "Артемсіль" відвантажує продукцію в широкому асортименті всім споживачам, що живуть і в Україні, і за її межами. Відпускна ціна - 41 коп. за 1 кг фасованої солі - залишається незмінною з минулого року і найближчим часом не підвищиться", - йдеться в заяві ДП.

Разом з тим виробники харчової йодованої солі також стверджують, що ціни на їхній товар не зміняться. У Львів­ській області сіль та сірники поки що не подорожчали і не зникли з прилавків магазинів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4973 / 1.54MB / SQL:{query_count}