“План Маршалла” для України

Німецький парламентар розповів про розробку стратегії розвитку нашої держави, яку втілюватимуть під контролем офіційного Берліна

фото: akcent.org.ua
Депутат Бундестагу, голова Німецько-української парламентської групи Карл-Георг Вельман вважає, що Україні потрібен свій “план Маршалла”, аби Європа не втомилася від наших корупційних і політичних скандалів. Ба більше, він каже, що його вже розроб­ляють.
“Ми працюємо над новою стратегією для стабілізації та розвитку України разом з українцями, зі значно більшими фінансовими і політичними зусиллями. Це щось нове, і воно йтиме як доповнення до Угоди про асоціацію. Цю нову стратегію ще розробляють. Наразі вона не стала частиною офіційної політики. Це ідея ґрунтовного “плану Маршалла” для відновлення економіки, управління, судової та інших систем. Якщо він колись почне працювати, то тільки під повним контролем і моніторингом з боку Німеччини”, – заявив Вельман в інтерв’ю газеті “Сегодня”. 
Він також наголошує, що Україна має виконувати зобов’язання, які вже на себе взяла, і нагадує досвід Польщі після Угоди про асоціацію з ЄС, підписаної понад 20 років тому.

“Український тиждень”

Тим часом українські реформи під мікроскопом цього тижня розглядатимуть у Європарламенті – в Брюсселі розпочався “Український тиждень”. Зазначимо, що подібний захід відбувається вперше. У різноманітних обговореннях і конференціях візьмуть участь європейські парламентарі та 40 наших нардепів на чолі зі спікером Володимиром Гройсманом. Насамперед обговорюватимуть те, як реформувати український парламент. Він мав презентувати своє бачення учора ввечері. “Рішення, які будуть представлені у Європарламенті, дозволять вдосконалити процедури і якість підготовки законопроектів, налагодити ефективну взаємодію з урядом. Також вони націлені змінити на краще норми поведінки депутатів та відкритість Верховної Ради громадянському суспільству”, – заявляв спікер ВРУ. 
Дискусію про те, як ВРУ працювати краще, вестимуть на основі звіту колишнього президента Європарламенту Пета Кокса, який кілька місяців проводив аудит роботи нашого парламенту. 
Не обійдеться і без обговорення боротьби з корупцією в Україні та інших обіцяних нашою владою реформ. Окрім цього, у Брюсселі запланований показ фільму про Майдан “Зима у вогні”, а також фотовиставки про героїв АТО “Переможці”. 
Загалом “Український тиждень” у Європарламенті триватиме до 2 березня. Низка експертів зазначає, що цей захід важливий для нас насамперед іміджево. Перед відльотом спікер Гройсман заявляв, що з європейськими політиками також обговорюватиме надання Україні безвізового режиму. Тут лише зауважимо: раніше стало відомо, що Єврокомісія відкладає законодавчу ініціативу стосовно лібералізації візового режиму з Україною.

Повертаючись до заяви німецького депутата, нагадаємо, що так званий “план Маршалла” для відновлення економіки Західної Європи після Другої світової війни запропонував держсекретар США Джордж К. Маршалл. Він вступив у дію в 1948 році і стосувався 17 європейських країн, зокрема Західної Німеччини. Допомогу для оздоровлення економіки подавали лише демократичним країнам, і серед завдань програми було обмежити вплив СРСР на західноєвропейські країни. Власне СРСР і його сателіти у Східній Європі відмовилися брати участь у “плані Маршалла”, що, на думку багатьох експертів, фактично стало початком холодної війни. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4568 / 1.56MB / SQL:{query_count}