Нас попросять почекати?

Єврокомісія може відкласти ініціативу щодо безвізового режиму з Україною

Єврокомісія запропонує безвізовий режим для Грузії вже наступного тижня, а от щодо України візьме паузу. Про це повідомляє брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк на своїй сторінці у Twitter. Він зазначає, що нам, імовірно, доведеться чекати, допоки в Нідерландах відбудеться референдум щодо ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а це станеться 6 квітня. 
Нагадаємо, що Угоду про асоціацію між ЄС та Україною ратифікували вже обидві палати нідерландського парламенту, але 1 липня торік у цій країні набув чинності закон, який дозволяє майже будь-який проголосований парламентарями документ виносити на референдум, якщо буде зібрано 300 тисяч підписів. Референдум щодо Угоди про асоціацію з Україною ініціювала група GeenPeil, яка зібрала 427 939 підписів. 
Лідер цієї групи Ян Роос вважає, що в Україні громадянська війна, спровокована ЄС. Усе це дуже схоже на російську пропаганду, і навіть нідерландські парламентарі заявляли, що в референдумі може бути кремлівський слід. Однак він таки відбудеться, хоча матиме лише консультативний характер, а результати не будуть обов’язковими до виконання тамтешньою владою. Крім того, явка виборців має бути не меншою за 30%, щоб референдум вважали таким, що відбувся.
Зрештою, не лише нідерландський референдум може відкласти безвізовий режим для нас. Радіо Свобода з посиланням на своє джерело повідомляє: у ЄС переконані, що Україна робить недостатньо для боротьби з корупцією. І це пояснення вже є більш правдоподібним, аніж референдум. 
Ще раніше нардеп Сергій Лещенко повідомляв: у Брюсселі наголошують, що Україна виконала лише три з п’яти вимог для безвізового режиму. Нам ще потрібно дообрати трьох членів Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК), а також повернути кримінальну відповідальність держслужбовців за неправдиві відомості в електронних деклараціях.
Із електронним декларуванням для чиновників було багато непорозумінь. Зрештою, 16 лютого парламентарі проголосували за декларування, але введення кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях перенесли на 2017 рік. У ЄС висловили розчарування такою редакцією закону. Станом на 26 лютого Президент цього закону ще не підписав, а мітингувальники під АП вимагали від Порошенка накласти на нього вето. 
Єврокомісія не ухвалює остаточного рішення про лібералізацію візового режиму з окремими країнами. Вона пропонує розпочати відповідну законодавчу ініціативу Європарламенту і парламентам 28 країн-членів ЄС. Якщо буде відкладено початок офіційного процесу, то відкладеться і остаточне рішення на кілька місяців. Наскільки саме, залежатиме вже від дій української влади. Раніше в українському МЗС чекали на скасування віз уже цього літа.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4818 / 1.54MB / SQL:{query_count}