Розлючений МВФ

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард заявила про ймовірність зупинення співпраці з Україною

Доки українська влада хвалиться справами НАБу і новим спецназом, у МВФ заявили, що не зможуть допомагати Україні за нинішніх повільних темпів реформ і боротьби з корупцією.
“Я стурбована тим повільним прогресом, який демонструє Україна в поліпшенні державного управління, боротьби з корупцією та у зменшенні впливу корисливих інтересів на політику. За відсутності помітних зусиль надати новий поштовх реформам в управлінні державою та боротьби з корупцією складно уявити, що підтримувана МВФ програма триватиме і буде успішною. Життєво важливо, щоби зараз дії лідерів України повернули державу на обнадійливий шлях реформ”, – зазначено в заяві директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард від 10 лютого.
У цій заяві простежується не лише незадоволення реформами, а й останні наші політико-корупційні скандали і торги за урядові місця.
Американський посол в Україні Джеффрі Пайєтт на своїй сторінці у Twitter одразу написав, що ця заява є “ще одним аргументом на користь завершення перезавантаження, орієнтованого на реформи українського уряду, і нульової терпимості до корупції”.
В українському Мінфіні заявили, що різку заяву Лагард спричинила неясність щодо майбутнього уряду. “Як ви бачили з коментаря директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард, ті люди, які ставлять підпис у меморандумі, відповідають і за його імплементацію. МВФ хоче розуміти і внести ясність щодо уряду та його майбутнього. Ті люди, які поставлять підписи у меморандумі, мають бути партнерами з МВФ у найближчі три-чотири місяці до наступного перегляду”, – каже заступник міністра фінансів Артем Шевальов, повідомляють “Українські новини”.
Шевальов заявив, що текст меморандуму співпраці з МВФ (потрібного для наступного траншу кредиту) практично погоджено. 
А міністр фінансів Наталія Яресько тим часом на засіданні Комітету Верховної Ради з економічної політики знову розповідала нардепам про те, що Україна цього року планує отримати від міжнародних партнерів 8-10 млрд доларів, із яких 5,8 млрд має надійти від МВФ.
Трохи раніше, 8 лютого, в ефірі каналу ICTV Яресько прогнозувала, що у разі зміни уряду МВФ візьме паузу, доки нова виконавча влада не доведе свою спроможність виконувати взяті попередниками зобов’язання.
Тож тепер чекатимемо звіту нинішнього уряду 16 лютого, а також змін, що після цього відбуватимуться в його персональному складі.

джерело: uacrisis.org Український кризовий медіа-центр
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4636 / 1.54MB / SQL:{query_count}