Обстріли як моральний тиск

Експерти вважають, що активізація бойовиків на сході України не свідчить про підготовку до масового нападу, а повинна переконати членів тристоронньої контактної групи піти на поступки “ЛДНР”

Члени підрозділів три­сторонньої контактної групи зустрілися в Мінську 9 лютого. Того ж дня розпочала роботу підгрупа з політичних питань, а 10 лютого до неї приєдналися підгрупи з питань безпеки та економіки. 
Проте представники України Леонід Кучма, Росії Борис Гризлов та ОБСЄ Мартін Сайдік цього тижня не зустрінуться. Напередодні речниця Кучми Дарка Оліфер повідомила, що Леонід Данилович звернувся до спеціального представника голови ОБСЄ Мартіна Сайдіка з пропозицією перенести дату зустрічі. “У зв’язку з продовженням недотримання режиму тиші з боку представників окремих районів Донецької та Луганської областей, відсутністю прогресу зі звільненням заручників та інших пунктів мінських домовленостей вважаю за доцільне провести чергове засідання тристоронньої контактної групи в Мінську тільки після зустрічі міністрів закордонних справ країн “нормандської четвірки”, – процитувала Дарка Оліфер Леоніда Кучму на своїй сторінці у Facebook.
Усі ці заяви відбуваються на тлі загострення ситуації в Донбасі, проте не свідчать про підготовку масового наступу агресора. Такої думки дотримуються експерти.
“Посилення обстрілів з боку підтримуваних Росією бойовиків у Донбасі – спосіб тиску на українську сторону перед переговорами в Мінську, – сказав у ефірі Радіо Свобода речник Генерального штабу Збройних сил Владислав Селезньов. – У такий спосіб бойовики намагаються виявити лінію нашої оборони, з’ясувати вогневі точки і місце розташування наших підрозділів. Крім того, це спосіб чинити тиск на українську делегацію”.
Відкидає можливість пов­номасштабного нападу і керівник військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський. В ефірі Радіо Свобода експерт заявив: більш імовірно, що Росія розгорне активні бойові дії ближче до осені – тоді, коли заплановані масштабні навчання “Кавказ-2016”.
На думку Миколи Сунгуровського, зараз надто велика загроза того, що Захід посилить санкції проти Росії. Натомість вона може ввести свої війська і без реакції США та ЄС: до осені провести вибори в Донбасі, обрати там “законних” представників, і вже на їхнє прохання зайти на територію України.
Владислав Селезньов повідомив, що загальна кількість бойовиків і російських вояків на тимчасово окупованій території України становить 34 тис. осіб. Із них приблизно 7 тис. – кадрові військові: не лише військові інструктори, а й ті, що безпосередньо беруть участь у диверсіях, терактах і спробах штурмувати українські позиції вздовж усієї лінії розмежування, розповів речник Генштабу.
Ще одна причина перенесення зустрічі членів контактної групи – невиконання домовленості обмінятися військовополоненими. “За останньою інформацією, яку щотижня оновлює Служба безпеки України, у заручниках перебувають 136 громадян України: і військові, і цивільні. Крім того, дев’ятьох осіб утримують політв’язнями в російських в’язницях”, – цитує Радіо Свобода Ірину Геращенко, уповноваженого Президента України з врегулювання конфлікту у Донбасі, члена підгрупи з обміну полоненими в Мінську.
Згідно з заявою Бориса Гризлова, російського представника в Мінську, зустрітися з українським та європейським колегами він планує 17 лютого. Натомість бойовики “ЛДНР” пропонують дату 24 лютого, інформує Радіо Свобода.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4581 / 1.55MB / SQL:{query_count}