В умовах української фінансової та економічної кризи майже половина українців замислюється над тим, щоб залишити країну. Такі дані опитування, проведеного інформаційним агентством ЛІГАБізнесІнформ.
В умовах української фінансової та економічної кризи майже половина українців замислюється над тим, щоб залишити країну. Такі дані опитування, проведеного інформаційним агентством ЛІГАБізнесІнформ.
На запитання "Чи виникала у вас коли-небудь думка емігрувати з України?" позитивно відповіла майже третина респондентів-користувачів українського сегменту мережі Інтернет. При цьому більшість з них, коментуючи запитання, заявила, що вже давно виїхала б з України, а деякі користувачі, відповідаючи, часто вживали слова "мрію" і "не можу дочекатися, коли виїду".
Дуже показовою виявилася розгорнута відповідь одного з респондентів: "Мені взагалі ніколи не подобалася ця країна, хоча вона і є для мене рідною. Ці катаклізми у країні відбуваються від дня проголошення незалежності. Ось ми незалежні, а краще жити не стали, навіть гірше. Коли я чую про рівень життя людей таких країн, як Франція, Англія, навіть Фінляндія, мене починає мучити питання: "Чому ж у нас в країні все далеко не так, ми що гірші? Так, може, це все пов'язано з нашою історією, однак наша країна вже незалежна 17 років, а за цей період ми не просунулися вперед!"
Майже 16,5% респондентів зазначили, що вже давно хотіли виїхати з України, і саме зараз настав найкращий момент для такого кроку.
Як аргументи респонденти називали відсутність в України майбутнього, діяльність політиків, яких громадяни, як і раніше, не проти відправити, наприклад, на безлюдний острів, відсутність довгострокових перспектив для громадян та застій у розвитку державності.
Водночас, понад чверть користувачів не вважають еміграцію виходом, хоча подібний варіант розвитку подій приходив у голови і цій категорії громадян. І, своєю чергою, майже 20% респондентів ніколи не хотіли залишати рідну країну, незважаючи на кризу і пертурбації в Україні.
Опитування проводили на порталі ЛІГА.net в лютому 2009 року в режимі on-line. Участь у ньому взяв 3531 користувач українського Інтернету.