Завдання уряду-2016

Нові робочі місця і ринки збуту, чесна приватизація і спрощене отримання адміністративних послуг, а також референдум і зміна коаліційної угоди – Арсеній Яценюк назвав пріоритети урядової політики

Звертаючись до українців 24 січня, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк розповів, над чим працюватиме уряд у 2016 році.

Економічні пріоритети

Уряд створюватиме нові робочі місця. “Ми продовжимо податкову реформу, політику дерегуляції економіки та її демонополізації. Останні податкові зміни були зроблені назустріч вимогам національного бізнесу. У відповідь очікуємо взаємної підтримки підприємців задля очищення національного організму від корупції і несплати податків”, – сказав глава уряду.
Створення нових ринків збуту – ще один виклик для України. “Ми зосереди­мо сили для отримання всіх можливих переваг, які відкриває угода про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом. Окремим напрямом роботи стануть спеціальні торговельні місії нашої держави за кордоном, щоб підтримати український експорт”, – розповів прем’єр-міністр.

Покращення інфраструктури

Глава уряду повідомив: у межах пілотного проекту 2016 року планують створити нові регіональні школи та лікарні, що стало потребою у зв’язку з виникненням нових територіальних громад. “Децентралізація, окрім нових фінансових та владних можливостей, відкриє для людей якісні стандарти освіти та охорони здоров’я”,– цитує Арсенія Петровича Урядовий портал. 
Прем’єр також обіцяє продовжити будувати дороги, розвивати прикордонну інфраструктуру, модернізовувати залізницю та створити українцям вільні і комфортні можливості для пересування в країні та в ЄС.
Згідно з планами, Кабмін намагатиметься максимально спростити процес надання адміністративних послуг. “Основна увага буде зосереджена на реформі Державної фіскальної служби. Кілька українських митниць перейдуть під управління провідних іноземних компаній – як надзвичайний спосіб для протидії корупції і зловживанням”, – пояснив Арсеній Яценюк.

Приватизація і ВРУ

За чесну приватизацію, переконаний очільник Кабміну, відповідає й ВРУ. Пан Яценюк сказав: Верховна Рада вже 11 разів провалювала голосування за новий закон про приватизацію, який здатний залучити мільярдні інвестиції та забезпечити чесні правила для продажу державних компаній.
Критикуючи діяльність коаліції, Арсеній Яценюк наголосив, що вона ніяк не визначиться з низкою міністрів – як на звільнення, так  і на призначення. 
“Я виступаю за оновлення коаліційної угоди. З політичного маніфесту її треба перетворити на зобов’язальний документ із чітким графіком виконання. Це називається політична відповідальність”, – заявив глава уряду, наголосивши: в кожній державі, де умови були схожі на українські, парламентські коаліції схвалювали до 90% запропонованих урядом рішень. На думку прем’єра, саме це називається єдністю та спільною політичною відповідальністю, якої в Україні немає. 

Референдум

Прем’єр-міністр вважає: наступного року необхідно провести референдум стосовно прийняття нової Конституції. “Настав час, щоб український народ сказав своє слово, якою має бути нова Конституція у новій європейській Україні”, – сказав глава уряду.
З його слів, на референдумі люди мають відповісти на низку стратегічних запитань, зокрема щодо вступу до ЄС та НАТО. “Нова Конституція – це новий суспільний договір – між громадянами і владою, яку вони обрали, про розподіл прав і відповідальності всередині влади, між президентом, урядом і парламентом, договір про взаємини між центром і регіонами”, – висловився Арсеній Яценюк.
Натомість Віктор Таран, директор Центру політичних студій та аналітики, нагадує: Венеційська комісія дійшла висновків, що будь-які зміни до Конституції через референдум приховують загрозу неякісних змін. Зрештою, влада може використати маніпулятивні технології для досягнення бажаної для себе Конституції, цитує експерта “Слово і діло”.
Також Арсеній Яценюк не зазначив того, що референдум в Україні зараз мав би відбуватися згідно з законом, прийнятим за часів Януковича, а він – передбачає чимало можливостей для маніпуляцій результатами. Зокрема він обмежує доступ ЗМІ та спостерігачів до процесу підрахунку голосів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5540 / 1.56MB / SQL:{query_count}