Торги за посади

У БПП озвучили можливі зміни в уряді, а в “Самопомочі” хочуть новий Кабмін

фото: АР
Розмови про зміни в Кабінеті Mіністрів точаться вже давно. І якщо тема відставки прем’єра Арсенія Яценюка вже дещо затихла, то те, що ротації принаймні окремих міністрів відбуватимуться, сумнівів не викликає. На першій великій прес-конференції цього року Президент Петро Порошенко заявив, що очікує від коаліції вагомих змін в уряді. На зміни низки міністрів не так давно натякав і спікер Володимир Гройсман. 
Питання тільки, коли і в які саме міністерства прийдуть нові керівники. Цього тижня заступник голови пропрезидентської фракції “Блок Петра Порошенка” Ігор Кононенко дещо підняв завісу над можливими кандидатами на урядові портфелі. Принаймні він розповів, що відповідні консультації все ще тривають.
“На сьогоднішній день циркулюють і обговорюються кандидатури. Ми на фракції попередньо обговорювали, ще до нового року, кандидатуру пана Ковальчука як пропозицію від нашої фракції на посаду першого віце-прем’єра. Ми на фракції обговорювали кандидатуру пана Рябікіна як можливого кандидата на посаду міністра інфраструктури. Але формалізованого рішення фракції щодо цих питань немає. Також на рівні консультацій у фракції і з іншими фракціями обговорювались кандидатура Тодурова, директора Центру серця. Але також формалізованих рішень немає… Наступного пленарного тижня навряд чи будуть якісь рішення щодо змін до уряду, бо потрібно визначитись із кандидатами, потрібно провести консультації, потрібно, щоб кандидати поспілкувалися з фракціями коаліції. На це потрібен час, тому, можливо... скоріш за все, на наступній сесії”, – розповідав Кононенко журналістам 21 січня в парламенті після засідання ради коаліції, повідомляє УНІАН.
Тут зауважимо, що Віталій Ковальчук нині є заступником голови Адмінстрації Президента, а першого віце-прем’єра в уряді поки що немає. 
Павло Рябікін свого часу був заступником міністра транспорту і зв’язку України, курирував морський і річковий транспорт, а також авіацію;  у минулому скликанні ВРУ був нардепом від УДАРу, пізніше став заступником Віталія Кличка в Київській держадміністрації. Рябікін може замінити в уряді Андрія Пивоварського, який ще у грудні подав у відставку, але продовжує працювати. 
Борис Тодуров є відомим кардіохірургом. Він може замінити Олександра Квіташвілі, який заявляє про свою відставку вже не один місяць.
Тобто Кононенко назвав ймовірні кандидатури тільки на ті посади, які, по суті, вже нині є вакантними і міністри лише допрацьовують. Але навіть ці названі кандидатури вже 22 січня спростував нардеп-журналіст від БПП Сергій Лещенко. “Я не знаю, на якій фракції пан Кононенко обговорював прізвища Ковальчука, Рябікіна і Тодурова на посади в уряді. Але заявляю як все ще член фракції БПП – ці кандидатури на БПП не обговорювалися. Жодних рішень не виносилося. Зустрічі у вузькому колі на Банковій чи у спортклубі “5 елемент”, – написав Лещенко на своїй сторінці у Facebook. 
Таким чином він підтвердив внутрішні, м’яко кажучи, непорозуміння у пропрезидентській фракції, і знову натякнув на те, що Кононенко є “сірим кардиналом” фракції, наближеним до Президента.  Раніше ЗМІ писали про те, що фонди Порошенка, Кононенка, а також першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Олега Гладковського володіють згаданим спортклубом “5 елемент” (і не тільки). Але справа не в тому, Лещенко заявив, що кандидатури не обговорювались, а названі прізвища викликають безліч питань. “Під час заходів у Давосі я чув від міжнародних інвесторів дуже негативну реакцію як на ці прізвища, так і на спосіб просування кандидатів у міністри. Ми сподівалися, що пропозиції на вакантні місця в уряді будуть кращі, ніж ті особи, що є там зараз. А знову іде стара гвардія”, – написав він.
Між тим, шеф-редактор “Лівого берега” Соня Кошкіна у статті “Відкладена війна” пише, що призначення Павла Рябікіна міністром інфраструктури вже вирішене. Всі решта призначення під питанням. Начебто голоси під призначення Віталія Ковальчука першим віце-прем’єром вже почали шукати, але на саме призначення має ще дати згоду прем’єр Арсеній Яценюк, а він цього не зробить, щоб не збільшити вплив Адміністрації Президента на уряд.
Цей тиждень взагалі ознаменувався повідомленнями різних ЗМІ із посиланням на анонімні джерела щодо майбутніх призначень в уряді. “Офіційно Ковальчука хочуть призначити для налагодження комунікації між урядом і Президентом. Але ця комунікація і так налагоджена, Яценюк часто спілкується з Порошенком. Швидше за все, Ковальчука хочуть привести у Кабмін, щоб встановити більший контроль над прем’єром, і щоб “винюхував”, що та як”, – так “Апостроф” цитує неназваного співрозмовника з оточення прем’єра Яценюка. 
Від джерел у БПП “Апостроф” повідомляє, що відставки загрожують міністру освіти Сергію Квіту та віце-прем’єру, міністру культури В’ячеславу Кириленку. Останній призначений за квотою “Народного фронту”. Невідомою також залишається подальша доля в уряді скандального очільника МВС, соратника Яценюка Арсена Авакова. “Українська правда” із посиланням на своє джерело у фракції БПП повідомила, що начебто Яценюкові та “Народному фронту” поставлено ультиматум: або міняти Авакова (задля збереження балансу на будь-яку іншу кандидатуру від “Народного фронту”), або розпуск парламенту і дочасні вибори вже цієї весни.  Повідомляється, що після інциденту між Аваковим та Саакашвілі на Нацраді реформ Президент перестав спілкуватись з очільником МВС. Насправді ультиматум дуже серйозний, але наскільки все це відповідає дійсності – невідомо. Адже навряд чи дострокові парламентські вибори будуть дуже вигідними президентській силі.  Також повідомляється, що президентське оточення начебто готове міняти міністра МВС разом із Генпрокурором, але щодо цього також багато питань. 
Зазначимо, що “Українська правда”, також із посиланням на анонімне джерело в БПП, повідомляє про перемовини із Радикальною партією щодо її повернення в коаліцію в обмін на крісло міністра екології. Самі “радикали” відкидають можливість повернення до парламентської більшості. Разом з тим Міністерство екології може повернутись і до “Батьківщини”.
Насамкінець зазначимо, що усі такі повідомлення видаються трохи дивними, з одного боку начебто шантаж достроковими вибори, з іншого – намагання втримати і повернути коаліцію до вигляду із п’ятьма фракціями. Політичні торги тривають на повну і зрозуміло, що навіть без урядових ротацій нинішня коаліція матиме ще не один “шанс” розпастись. 

Відкликали аграрного міністра 

 
 фото: day.kiev.ua
Між тим учора стало відомо, що  у фракції  “Самопоміч” вирішили відкликати з уряду міністра аграрної політики і продовольства Олексія Павленка (на фото), призначеного за їхньою квотою. Також у цій партії хочуть нової коаліційної угоди та, загалом, нового уряду “після чесного та публічного встановлення причин невдач нинішнього об’єднання”. 
“Українська влада перебуває в глибокій, системній кризі і цей стан є на сьогодні питанням національної безпеки… Ми, як і більшість громадян України, незадоволені діяльністю українського уряду і не маємо наміру своєю присутністю в такому уряді легітимізувати його подальше існування. Сьогодні Кабінет Міністрів є одним із джерел багатомільярдної корупції. Ухвалений клептократичний бюджет на 2016 рік має всі ознаки того, що наступний рік стане черговим роком масштабного розкрадання державних коштів”, – зазначено у заяві “Самопомочі”.
Разом із такою жорсткою постановкою питання лідер цієї парламентської фракції Олег Березюк в ефірі каналу “112” заявив, що “Самопоміч” з коаліції виходити не збирається. 
“Це наш політичний інструмент, щоб запросити наших партнерів по коаліції до серйозного політичного діалогу і відповідальності. Впродовж року ми всі разом старалися працювати – є якісні речі, а є і провали. І зокрема, якісною справою є прийняття 99% антикорупційного законодавства, але повним провалом є антикорупційна реформа і боротьба з корупцією взагалі. Апогеєм цього є прийняття бюджету, який був прийнятий непрозоро, ігноруючи коаліцію і всі регламентні норми. Тому ми мусили піти на цей політичний, абсолютно конституційний крок – відкликання міністра, щоб ми сіли разом, підкреслюю, не виходячи з коаліції. Ми хочемо і будемо працювати на розвиток держави. І коаліцію я вважаю основним інструментом цього розвитку. Але саме коаліція несе відповідальність за Кабмін”, – зазначив Березюк.
От тільки якими будуть їх кроки, якщо ніхто не піде на переписування коаліційної угоди і формування нового уряду, Березюк не уточнив. 



коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4883 / 1.62MB / SQL:{query_count}