Вчені звання: з нового року змінюється порядок присудження

З 1 січня 2016 р. механізм отримання вчених звань змінюється, набере чинності новий порядок затвердження рішень про присвоєння вчених звань, інформує Міністерство освіти і науки.

Атестаційні справи, які будуть розглянуті вченими радами до 31 грудня 2015 р. відповідно до Порядку присвоєння вчених звань старого зразка, прийматимуться до 15 січня 2016 р. Новий порядок затвердження рішень про присвоєння вчених звань передбачає, що вчені звання професора та доцента присвоюватимуться особам, які професійно провадять науково-педагогічну або творчу мистецьку діяльність. Вчені звання присвоюватимуть вчені ради, а їх рішення затверджуватиме атестаційна колегія МОН.
У разі недотримання вимог законодавства колегія скасовуватиме рішення вченої ради та відмовлятиме у видачі державного документа про присвоєння вченого звання (атестат про вчене звання). Інформація про серію та номер атестата про вчене звання буде занесена до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.
Звання професора присвоюється працівникам вишів або наукових установ, які матимуть: науковий ступінь; вчене звання доцента або старшого дослідника; стаж роботи на посадах науково-педагогічних або наукових працівників; сертифікат Загальноєвропейської рекомендації з мовної освіти на рівні не нижчому В2; документи, які підтверджують міжнародний досвід кандидата на отримання звання. Також необхідно мати опубліковані наукові праці у виданнях, які включені до міжнародних наукометричних баз, мати досвід підготовки докторів або кандидатів наук.
Звання доцента присвоюватимуть працівникам вишів, які мають: науковий ступінь; стаж роботи на посадах науково-педагогічних або наукових працівників; сертифікат із мовної освіти на рівні не нижчому В2; документи, які підтверджують міжнародний досвід кандидата на отримання звання. Також необхідно мати публікації наукових праць у виданнях, що включені до міжнародних наукометричних баз.
Звання старшого дослідника присвоюватиметься працівникам вишів та наукових установ, які мають науковий ступінь; стаж роботи на посадах науково-педагогічних або наукових працівників; наукові праці у виданнях, що включені до міжнародних наукометричних баз, рекомендованих МОН; сертифікат мовної освіти на рівні не нижчому В2 та документи, які підтверджують міжнародний досвід кандидата на отримання звання.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4427 / 1.54MB / SQL:{query_count}