Ротації у Мінську

Лідери “нормандської четвірки” можуть зідзвонитись до кінця року. А наразі у Кремля з’явився новий представник у мінській контактній групі

Відтепер Росію у тристоронній контактній групі у Мінську представлятиме екс-спікер Держдуми і екс-очільник МВС РФ Борис Гризлов. Про таке рішення Кремля було відомо ще наприкінці  минулого тижня, після чого українські експерти почали шукати пояснення цій пертурбації. Відомий журналіст Віталій Портников у своєму блозі на Еспресо.TV зазначає, що на відміну від попередніх представників Кремля на перемовинах у Мінську Михайла Зурабова та Азамата Кульмухаметова, постійний член Радбезу РФ Борис Гризлов є російським політичним “важковаговиком”. Це може свідчити про появу у Кремля уявлення того, як треба вирішувати питання Донбасу. Але це уявлення може бути неприйнятним для України та західних посередників. 
Представник Президента України щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко заявила, що від направлення Гризлова у Мінськ наша позиція не зміниться. “В Мінську Україну ніхто не здає, навпаки, маємо чіткі і жорсткі директиви: відстоювати національні інтереси, захищати українців. І кого б не призначив Путін, наша позиція буде незмінною: Росія має виконувати мінські домовленості і піти геть з України!”, – написала Геращенко на своїй сторінці у Facebook.
Призначення Гризлова вже прокоментували і в Кремлі, як передає ТАСС це було ініціативою Путіна. “Це істотне підвищення рівня і показове зміцнення нашої відповідальної присутності в роботі контактної групи”, – сказав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. 
Про яку відповідальність він говорить невідомо, тут нагадаємо, що мінські угоди до кінця 2015-го так і не були виконані. Наступного року перемовини продовжаться і в контексті кремлівських призначень, шантаж щодо статусу Донбасу і виборів на нині окупованих територіях може ще більше посилитись. Поза тим, російсько-терористичні сили не припиняють збройних провокацій, і досі немає домовленості про обмін полонених у форматі “всіх на всіх”.
Цього року переговірники у Мінську вже не збиратимуться, але нові зустрічі заплановані на 2016-й. Спецпредставник голови ОБСЄ у тристоронній контактній Мартін Сайдік заявляв, що вони працюватимуть, поки угоди не будуть виконані. Також він відзначав, що у січні розпочнуться дискусії щодо документа про амністію для учасників бойових дій на Донбасі. І це буде ще один виклик для України. Автором цього поки неофіційного документа про амністію є давно відомий нам координатор політичної підгрупи французький дипломат П’єр Морель. Той самий, який розробив рекомендації щодо виборів на Донбасі, котрі розкритикував і відкинув Президент Петро Порошенко. 
У січні 2016-го тристороння контактна група планує три зустрічі – 13, 20 і 27 числа. Та на тлі знову поширених розмов про “Мінськ-3” велике значення матиме те, чи відбудуться перемовини лідерів так званої нормандської четвірки (Україна, Росія, Німеччина, Франція). В українському МЗС повідомляли про можливість у найближчі дні телефонних перемовин, маючи на увазі глав чотирьох міністерств закордонних справ. Учора, 28 грудня, у Кремлі заговорили про телефонні перемовини лідерів держав до кінця року. Чи буде готуватись їхня зустріч і новий “мирний” форум поки невідомо.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4782 / 1.55MB / SQL:{query_count}