.jpg)
Одне з найпотужніших підприємств українського ринку хліба – ПАТ “Концерн Хлібпром” – дбає про збереження національних традицій виробництва своєї продукції та водночас впроваджує найкращий світовий досвід. Головним пріоритетом компанії є якість хлібобулочних виробів!
“Продукцію концерну реалізують у всіх найбільших торгових мережах України. Компанія дбає про споживачів і постійно проводить маркетингові дослідження, опитування, дослуховується до висновків міжнародних експертів. Компанія спростовує міфи про хліб і вчить правильно обирати та споживати його. Гасло “Ми хочемо, щоб ви більше знали про хліб! – є головним принципом нашої інформаційної кампанії, – каже директор з маркетингу ПАТ “Концерн Хлібпром” Галина Янишівська. – Прагнемо навчити людей обирати корисні продукти”.
Майже 40% споживачів не убезпечують себе від купівлі ненатурального хліба. То що ж треба враховувати при виборі хліба? Передусім варто купувати упакований, а на самому упакованні звертати увагу на склад виробу, відповідність його нормативним документам: ДСТУ, ТУ тощо.
Хліб на 40% забезпечує потребу організму у вуглеводах
“Крім того, потрібно пам’ятати, що хліб має певний термін придатності, – наголошує головний технолог з інновацій ПАТ “Концерн Хлібпром”, експерт зі 40-річним стажем у виробництві хліба Валентин Мельниченко. Згідно з державними стандартами України, він становить від моменту виходу з печі: для неупакованого хліба з пшеничного борошна та їх сумішей – 24 години, для упакованого – 48 годин, для пшенично-житнього відповідно: 48 год – для неупакованого та 72 години – для упакованого”. З його слів, за технологією хліб виробляють із борошна, води та солі. До його складу завжди входять дріжджі або закваска. Існує хибна думка про шкідливість дріжджів. Однак треба знати, що вони розчиняються в процесі випікання, бо хліб є випеченим, коли температура його середини досягає 98-99 градусів за Цельсієм, а дріжджі припиняють свою діяльність вже при 60-ти. На захист цього складника хліба виступили і європейські експерти – з Чехії, Польщі, Нідерландів, до яких звернулися виробники.
Корисні властивості хліба важко переоцінити. “Він забезпечує життєдіяльність організму, – пояснює лікар-дієтолог вищої категорії, член Асоціації дієтологів України Ольга Муштрук. – Він містить велику кількість вітамінів, зокрема групи В, мікроелементів. Клітковина покращує моторику кишківника, всмоктує зайвий жир і холестерин, що своєю чергою запобігає серцево-судинні захворювання, в тому числі інсульт та інфаркт. Крім того, хліб на 40% забезпечує потребу організму у вуглеводах. Середня добова норма споживання хліба в Україні для дорослої людини – 240 грамів, для тих, що худнуть, – менша (100 грамів житнього та 30 грамів пшеничного), а для тих, що воліють набрати вагу, – відповідно більша (320 грамів). Орієнтовно 100 грамів пшеничного хліба на день можуть з’їдати діти до трьох років. Але при певних захворюваннях споживання його протипоказане! Добре, що таких людей дуже мало, – не більше відсотка. Хліб буває різних сортів. Дуже корисним є житній, але його не бажано їсти тим, що мають хвороби травного тракту, і дітям, яким ще не виповнилося трьох років”.
Наступного року на споживачів хліба, виготовленого ПАТ “Концерн Хлібпром”, чекають новинки – дуже смачні та корисні вироби з гречаного борошна.