Рівно через тиждень Європейська комісія оприлюднить фінальний звіт щодо лібералізації візового режиму між Україною та ЄС. Тут треба розуміти, що навіть рішення на користь нашої держави не означатиме, що українці з біометричними паспортами автоматично вже у грудні зможуть їхати до Європи без віз. Найважливіше те, що процес може буде запущено у випадку відповіді “так”, а після цього безвізовий режим із ЄС може стати реальністю вже у 2016-ому. Як раніше заявляв міністр МЗС Павло Клімкін, наприкінці літа – початку осені.
Учора, 7 грудня, в Брюсселі відбулось засідання Ради асоціації Україна-ЄС. Ще перед його початком європейський комісар з питань розширення та політики сусідства Йоганес Ганн повідомив, що Єврокомісія вже отримала від України всі необхідні матеріали щодо готовності до запровадження безвізового режиму. “У мене є впевненість, що процес йде у правильному напрямку. Висновки Єврокомісії будуть представлені 15 грудня. Не хочу передбачати результат, але наскільки я ознайомлений із внутрішніми даними, вони є дуже переконливими”, – зауважив єврокомісар, повідомляє “Європейська правда”.
Вже за підсумками засідання Ради асоціації, на якому головував український прем’єр Арсеній Яценюк, той також виступив перед журналістами. “Україна виконала все, що взяла на себе для того, щоби був запроваджений безвізовий режим. Ми сподіваємось на позитивне рішення наших європейських партнерів. Ми провели не просто конструктивну, а дуже чітку звірку того, як виконується Угода про асоціацію і які подальші кроки Україна повинна зробити для того, щоби ми стали частиною великого європейського простору”, – сказав Яценюк.
Власне представники України та ЄС обговорювали загалом виконання Угоди про асоціацію, набуття чинності Угоди про зону вільної торгівлі із 1 січня 2016-го, проведення Україною реформ. І тут треба розуміти, що безвізовий режим залежатиме від різних чинників. Нині Україна може хвалитись тим, що наш парламент у листопаді хоч і не без скандалів, але ухвалив пакет необхідних законів для лібералізації візового режиму, про що “Пошта” вже писала. Але і самі політики, й експерт вже зазначали, що мало ухвалити закони, їх потрібно ще виконувати. Загалом все це і темп реформ впливатиме на те, як швидко у випадку позитивного звіту Єврокомісії просуватимуться усі процеси запровадження безвізового режиму з Україною.
Тут треба звернути увагу на слова Верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Моґеріні під час спільної прес-конференції з Арсенієм Яценюком. “Ми привітали прогрес, зроблений Україною на шляху лібералізації візового режиму. ЄС також заохочує зусилля української сторони для виконання інших рекомендацій, особливо боротьби з корупцією”, – заявила Моґеріні, інформує “Дзеркало тижня”.
Корупція в Україні продовжує “муляти” очі європейським партнерам. Національне антикорупційне бюро (НАБ) вже є, як і головний антикорупційний прокурор, тому тепер, особливо на тлі усіх останніх корупційних скандалів, потрібні реальні позитивні результати. Тут можна зазначити, що директор НАБу Артем Ситник 7 грудня повідомив про відкриття їхніми детективами перших трьох кримінальних проваджень. “4 грудня детективи Національного антикорупційного бюро зареєстрували в Єдиному державному реєстрі досудових розслідувань перші кримінальні провадження. Поки внесені три кримінальні провадження, вони стосуються схем із розкрадання коштів державних підприємств на суму близько 1 мільярд гривень. Кількість проваджень, які ми можемо внести, набагато більша, але у зв’язку з невеликою кількістю прокурорів поки ми будемо вносити відносно невелику кількість проваджень, щоб прокурори могли здійснювати над ними нагляд. Тим більше, що зараз почнеться процедура передачі справ до НАБ… Зараз перші два прокурори є. Можливо, сьогодні до них приєднається третій… Кількість проваджень буде постійно зростати, напрацювання вже є”, – наголосив Артем Ситник, повідомляє Ліга.net.