Самолюстрація

“Ненормальна ситуація та несправедливі звинувачення” – cаме це, за версією Василя Паскала, стало причиною того, що він подав у відставку з посади начальника кримінальної поліції

фото:rbk.ua. паскал
Минулого тижня, 24 листопада, стало відомо, що першим заступником начальника Національної поліції-начальником кримінальної поліції призначили Василя Паскала, який раніше виконував обов’язки заступника міністра МВС Арсена Авакова. 
Теоретично він потрапляє під закон про люстрацію, тож його мали би давно звільнити. Натомість Паскал переходив із однієї керівної посади на іншу. Зрештою, начальником кримінальної поліції він пробув недовго – ввечері 29 листопада написав рапорт про відставку. 
16 вересня 2014 року ВРУ прийняла Закон України “Про очищення влади”. У ньому передбачили, що ті особи, які працювали у владі на керівних посадах понад рік у період із 25 лютого 2010 року до 22 лютого 2014 року, не можуть обіймати високі посади найближчі 10 років. Посилаючись на закон, громадські активісти вже місяцями вимагали звільнення Василя Паскала. 
Він із листопада 2011-го був заступником начальника департаменту кримінальної міліції МВС, а з січня 2012-го – начальником департаменту карного розшуку МВС, тобто працював під керівництвом Віталія Захарченка, міністра МВС часів Януковича.
“П’ять років пропрацював при президентові Ющенку. Мене звільнили у перший же місяць влади Януковича. Я не будував кар’єру і не рвався назад. Мене попросили повернутися в карний розшук наприкінці 2011-го, бо після мого звільнення розшук розвалили, він став недіє­здатним. Наступні півтора року я займався суто оперативною роботою, яка не стосувалася політики. Це була моя принципова позиція, про що я не раз говорив”, – написав Василь Паскал у рапотрі про відставку, який опублікував Арсен Аваков на своїй сторінці у Facebook. 
Натомість громадські активісти дотримуються іншої думки. “Василь Паскал очолював велику групу оперативників міліції, які працювали проти Майдану. Її створили 12 грудня 2013-го. Після того були (вже, до речі, задокументовані ГПУ) факти незаконного прослуховування активістів Майдану, а далі – масові викрадення й убивства”, – ще наприкінці квітня писав народний депутат Ігор Луценко у своєму блозі на Українській правді
Саме Паскал, на думку журналістів, запропонував розсилати майданівцям SMS-погрози з таким текстом: “Шановний абоненте, ви зареєстровані як учасник масових заворушень”, інформує liga.net.
“Жодна перевірка – ані офіційна, ані внутрішня, жодне журналістське розслідування не підтверджують факту моєї причетності до переслідування активістів або учасників Майдану”, – йдеться в публічній заяві про відставку Паскала. І справді, дотепер ніякого офіційного рішення стосовно цього не було.
Проте Паскала пов’я­зують ще й із провокаціями, що відбувалися під будівлею Верховної Ради 31 серпня 2015 року: на відеозаписах видно, як він наказує бійцям Нацгвардії кидати димові гранати назад у бік мітингувальників, інформує liga.net.
Арсен Аваков за кожної нагоди відзначав, що цінує Василя Паскала як “професіонала своєї справи”, але звільнити його погодився. “Він – людина честі, і не хоче бути перешкодою та мішенню, не хоче заважати реформі, переживає, що підставляє мене з Хатією Деканоїдзе (начальником Національної поліції). Переживає за хлопців із розшуку... Загалом так вирішили”, – написав Аваков у неділю ввечері на своїй сторінці у Facebook.
Зрештою, таке рішення може піти на користь і самому міністрові Авакову, якого чи не найбільше критикують, зокрема у коаліції, за кадрову політику. 

Мустафа Найєм, парламентар, заступник голови фракції БПП:
– Щодо Василя Паскала, то рапорт про звільнення – дійсно його особисте рішення. Можна довго розмірковувати про причини, але він самостійно прийняв це рішення, чесно і відкрито. Чи міг він залишатися на своїй посаді надалі? Напевне, так. Так роблять десятки, навіть сотні інших чиновників, чиї проступки куди очевидніші. Наприклад, Микола Мартиненко досі народний депутат, Віктор Шокін досі Генпрокурор. Тисячі суддів по всій країні плювати хотіли на народний гнів і продовжують виносити вироки. Загалом нічого кримінального в цьому нема. Просто всі вони підривають довіру до будь-яких реформ у структурах, де вони працюють. Я не хочу нікого захищати, але якби кожен чиновник, що викликає народне обурення, покидав свій пост тільки тому, що не хоче підставляти під удар спільну справу, ми були б значно ближчими до своєї мети. Дуже сподіваюся, що Нацполіція України стане першим органом у країні, де довіра людей буде важливішою, ніж пости й посади. (Facebook)
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4753 / 1.57MB / SQL:{query_count}