Відновлення історичної пам’яті

Прихильників визнання УПА борцями за незалежність України тепер більше, аніж противників

Останні два роки змінили Україну. І йдеться насамперед про самоідентифікацію самих українців. На тлі нової війни за збереження цілісності своєї країни, що триває в Донбасі, все більше наших громадян відмовляються від радянських міфів і приймають свою історію, культуру, мову. 
Тема боротьби Української повстанської армії за незалежність України від двох авторитарних імперій – СРСР та нацистської Німеччини, довгий час була тим, що російська пропаганда і проросійська влада в Україні використовувала для нацьковування одних українців на інших. На щастя, ситуація потрохи змінюється.
Так, за результатами опитування  соціологічної групи “Рейтинг”, нині вперше за роки  дослідження цього питання кількість прихильників визнання ОУН-УПА борцями за незалежність України перевищила кількість противників. Позитивно це питання підтримують 41% українців. Проти досі виступають 38%. При цьому автори дослідження зауважують, що впродовж 2014-15 років кількість прихильників визнання ОУН-УПА зросла з 27% до 41%. А натомість відсоток противників знизився з 52 до 38%. 
І розглядати це питання нині потрібно саме у різкій зміні позиції українців, а не у нинішніх цифрах. Нині різниця між прихильниками і противниками незначна, та якщо брати цифри дворічної давності, то прогрес очевидний. Щодо регіонального зрізу настроїв, то тут картинка стара: ідею визнати ОУН та УПА учасниками боротьби за незалежність України найбільше підтримують на заході (76%), а найменше на півдні (27%) і сході (23%). Тому над тим, щоб українські Герої вшановувались по всій Україні, потрібно ще докласти зусиль.  Показовим є  те, що чим молодші респонденти, чим вищий  їхній рівень освіти і доходів, тим більше вони підтримують цю ідею. Також відносно більше підтримки серед чоловіків та україномовних респондентів. 

Зазначимо, що дослідження групи “Рейтинг” проводилось із 1 до 6 жовтня. В ньому взяли участь 1800 респондентів віком від 18 років. Похибка не перевищує 2,4%.
Не дивно, що це дослідження з’явилось саме тепер. Вже завтра ми відзначатимемо не лише християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, але й День захисника України. Окрім того саме 14 жовтня вважається днем створення УПА. Якщо оминути різні історичні дискусії щодо того, коли саме з’явились перші загони УПА, то цього року ми мали б відзначати вже 73-тю річницю.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4541 / 1.54MB / SQL:{query_count}