У п’ятницю, 2 жовтня, Шевченківський районний суд Львова арештував екс-директора Львівського бронетанкового заводу Олександра Остапця з можливістю внесення застави у розмірі 30 мільйонів гривень. Затримали його на день раніше – в четвер. При обшуку в його помешканні знайшли суму грошей, еквівалентну 2 мільйонам гривень. Значна частина цих коштів зберігалась у іноземній валюті (доларах та євро).
За результатами обшуку Олександрові Остапцю оголосили підозру щодо розкрадання державних коштів і перевищення службових повноважень. Стаття 191 Кримінального кодексу України “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”, зокрема частина 5 цієї статті, визначає наступне покарання: “позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна”.
Першим про обшук у помешканні екс-директора оборонного заводу повідомив головний військовий прокурор Анатолій Матіос і опублікував фото, які були зроблені на місці обшуку.
“Спрацювали спільно: генеральний директор “Укроборонпрому” передав військовій прокуратурі інформацію контрольно-ревізійної групи концерну про можливе привласнення державних коштів директором Львівського бронетанкового заводу. Військова прокуратура Західного регіону провела розслідування. Оперативні працівники управлінь протидії злочинності у сфері економіки УМВСУ в Івано-Франківській області та УСБУ у Львівській області фахово та швидко виконали негласні слідчо-розшукові дії. В сухому залишку: слідство підозрює колишнього керівника держпідприємства “Львівський бронетанковий завод” у тому, що він упродовж грудня 2014 – січня 2015 років за попередньою змовою з іншими особами та з використанням підприємств із ознаками фіктивності, зловживаючи службовим становищем, заволодів державними коштами оборонного замовлення на суму понад 2 млн грн, які призначалися для ремонту в зону АТО, 31 одиницю БМП-1, а також двигунів УТД-20”, – написав 1 жовтня після затримання Олександра Остапця у своїй сторінці на Facebook Анатолій Матіос
|
фото: facebook.com/MatiosAnatoli |
Перше засідання суду відбулося без представників засобів масової інформації. Проти відкритого процесу виступили як сторона обвинувачення, так і сторона захисту. Прокуратура наголосила, що в процесі розгляду може бути розголошена службова інформація, яка не призначена для відкритого користування.
У військовій прокуратурі рішенням суду, який встановив заставу 30 мільйонів гривень, задоволені.
“Дай Бог такої свідомої позиції всім суддям України! У кожного з них (та й нас також) – свій фронт заради України! Лише справа, а не патріотичні слова є мірилом професійної та громадянської позиції! Так було завжди і в усі часи!” – прокоментував рішення суду 2 жовтня у Facebook Анатолій Матіос.
Своєю чергою адвокат підозрюваного Ігор Козак вважає, що оголошена підозра, як і рішення суду, необґрунтована.
“В матеріалах кримінального провадження нема доказової бази, яка би вказувала на його вину. Застава значно завищена. Ми будемо подавати, найімовірніше, апеляцію на це рішення”, – повідомив він інформаційній агенції Zaxid.net. Підозрюваний Олександр Остапець своєї вини не визнає, журналістам коментувати звинувачення щодо нього також відмовився…
Олександра Остапця було звільнено з посади директора Львівського бронетанкового заводу в червні цього року. Як зазначив перший заступник генерального директора концерну “Укроборонпром” Сергій Пінькас, щодо екс-керівника Львівського бронетанкового заводу не раз фіксували проблемні ситуації. За результатами проведеної чергової перевірки було виявлено зрив виробничих графіків.
Скандали навколо особи Олександра Остапця виникали й раніше. Як уже повідомляла газета “Ратуша”, Громадська люстраційна рада Львівщини домагалася його звільнення протягом півроку. Претензій до керівника було багато, зокрема, виробництво бронеавтомобіля “Дозор-Б”, який ніяк не міг стати серійним, 22 несправні танки, які Президент урочисто передав на полігоні військовикам, не знаючи їх реального стану.