Поки українці жаліються на гальмування обіцяних владою реформ, в Міжнародному валютному фонді побачили справжні зрушення України у цій сфері. Під час візиту до Києва директор-розпорядник МВФ Крістін Лаґард хвалила і Президента Петра Порошенка, і прем’єра Арсенія Яценюка.
“Я дуже вражена тим прогресом, який був досягнутий за останні кілька місяців. Україна здивувала світ, досягнувши того, що вона змогла досягти за такий короткий час”, – завила Крістін Лаґард 6 вересня.
Зокрема, вона відзначила успіхи України у стабілізації валютного ринку, реструктуризації боргових зобов’язань, реформи у банківському секторі, створенні структур, які будуть боротися з корупцією.
Таким чином можна надіятись, що перемовини щодо третього траншу кредиту МВФ пройдуть успішно. Місія міжнародних кредиторів прибуде в Україну домовлятись про це 22 вересня.
Нагадаємо, що ще у березні МВФ схвалив кредитну програму для України на загальну суму 17,5 мільярди доларів. Перші два транші (загалом близько 6,7 млрд доларів) наша країна вже отримала.
За словами Петра Порошенка, така допомога дозволила нам збільшити золотовалютні резерви більш ніж удвічі – до 12,7 млрд доларів.
Зазначимо, що великим позитивом для України було також те, що наприкінці серпня вдалось домовитись з іноземними кредиторами про реструктуризацію 3,6 млрд із 15,3 млрд доларів нашого боргу та перенесення термінів погашення частини боргу, який не буде списаний, на чотири роки. Зависло лише питання із 3 млрд доларів кредиту, які Росія встигла надати Україні у грудні 2013 за тодішнього президента Януковича.
“Російська сторона мала всі можливості для того, щоб доєднатися до переговорів, висловити свою позицію та прийняти це рішення. Ми були відкриті. Наскільки я розумію, ця можливість не закрита і зараз, але ні за яких обставин Росія не буде поставлена в більш привілейовані умови, ніж інші позичальники, інші кредитори. Успішне завершення переговорів не дозволило Росії дочекатися дефолту, на який вони так розраховували, бо дефолт давав можливість негайно пред’явити борг до сплати. Переговори були проведені, дефолту немає і не буде. Росія має до кінця року визначитись: чи вона розумна, чи вона красива, чи вона іде до комерційних кредиторів, чи вона буде наполягати на окремій позиції, що це публічний борг”, – заявив Порошенко 6 вересня під час спільного брифінгу із Крістін Лаґард.