А флот і досі там

Україна безсила у питанні контролю російського флоту у Криму

matrosy.jpg 

Українці стурбовані порушеннями частин та військово­службовців Чорноморського флоту Російської Федерації двосторонніх угод та законодавства України.

"Ми мусимо констатувати, що останнім часом надзвичайно посилюється динаміка росту грубого і свідомого ігнорування Чорноморським флотом як двосторонніх угод, укладених ще у 1997 році, так і законодавства України", - каже директор Першого територіального департаменту МЗС Леонід Осаволюк.

Це стосується безконтрольного перетину державного кордону силами і засобами Чорноморського флоту, безконтроль­ного пересування територією України, участі ЧФ РФ у бойових діях та військових конфліктах.

Окрім того, "відзначаються" у правопорушеннях і військовослужбовці ЧФ РФ. За  словами Л.Осаволюка, за останні 12 місяців вони здійснили 521 правопорушення та 16 злочинів, серед яких завдання тяжкого тілесного ушкодження, зґвалтування, грабіж.

"Ми, звичайно, розуміємо ситуацію, яка пов'язана з правовим нігілізмом окремих військовослужбовців ЧФ РФ, разом з тим ми не можемо зрозуміти і прийняти свідоме порушення і свідоме ігнорування вимог законодавства України й підписаних двосторонніх угод самим керівництвом Чорноморського флоту і Чорноморським флотом у цілому", - сказав директор територіального департаменту МЗС України.

Тим часом українсько-російські консультації про розмежування Азовського і Чорного морів та Керченської протоки знову не дали жодного результату.

"За наслідками чергового раунду переговорів можна зробити висновок, що ніяких позитивних результатів, на жаль, нам досягти не вдалося", - заявив Л.Осаволюк. Результатів не досягли насамперед через те, що позиція російської сторони вкотре змінилася.

Російська сторона підняла вже давно відхилені Україною пропозиції про загальне використання Керченської протоки, про встановлення так званих морських прибережних зон в Керченській протоці або переміщення лінії кордону в Керченській протоці у бік України.

"На жаль, на 30 раунді позиція російської сторони знову-таки змінилася і, таким чином, російська делегація намагалася відкинути нас на 3-4 роки назад", - сказав він.

Варто нагадати, що у планах РФ цього року розмістити в Севастополі новий підводний човен. "Тобто, командування ВМС Росії планує здійснити переозброєння або посилити військовий склад Чорноморського флоту на території України", - сказав Осаволюк. Згідно із двосторонніми домовленостями, таке переозброєння ЧФ можливе тільки за згодою української сторони. Але чи буде почута ця позиція - не відомо.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5522 / 1.55MB / SQL:{query_count}