Дані про кожного з постраждалих громадська комісія з розслідування порушень прав людини передала до Генпрокуратури України, повідомив голова комісії, представник України у раді ООН з прав людини (2006 – 2010 роки) Володимир Василенко.
“Загальна кількість потерпілих під час Майдану – 2175 людей. Із них постраждалими від винищення є 75 людей 18 – 22 лютого, при цьому під винищенням статут Гаазького трибуналу кваліфікує масові вбивства людей. Також це 50 убивств учасників протесту, 17 випадків насильницького викрадення людей, 40 людей було піддано тортурам”, – зазначив Василенко, інформує
radiosvoboda.org. Також майже 400 людей лише в Києві були взяті під варту або ж заарештовані, і ще більш як 600 учасників протестів переслідували правоохоронні органи, додав він.
Формулювання і категорії названих злочинів відповідають нормам міжнародного права, додав голова комісії. За даними громадської комісії з розслідування порушень прав людини, досі не покарані організатори й безпосередні виконавці злочинів, які міжнародне право характеризує як “злочини проти людяності”.
Зі слів Василенка, 27 лютого має відбутися судовий процес у справі обвинувачення колишнього міського голови Києва Олександра Попова у насильницькому розгоні студентів 30 листопада 2013-го.