Які військові плани в України

Міністр оборони заявляє, що у 2015-ому армія збільшиться до 250 тисяч осіб, а бюджет відомства зросте втричі

фото: прес-служба президента
В Україні у 2015-ому на службу в армію призвуть 40 тисяч військово­зобов’язаних. Окрім них, у ЗСУ планують набрати ще 10,5 тисячі конт­рактників. Про це учора, 12 грудня, розповів міністр оборони Степан Полторак під час виступу у Верховній Раді. 
Він уточнив, що у 2015-ому українська армія збільшиться до 250 тисяч осіб. Якщо торік у ЗСУ було 130 тисяч військових (Рада кілька разів зменшувала їх кількість), то впродовж 2014-го їх чисельність сягнула 232 тисяч. Але й цього на сьогодні замало, тому людей набиратимуть далі.
Водночас у Міноборони сподіваються на суттєве збільшення бюджету. “Хочу сказати, що, плануючи бюджет на 2015-ий, Міноборони виходило з небезпек, які зараз стоять перед нами. Цього року на потреби армії виділили 15 мільярдів гривень і ще 11 (надійшло. – “Пошта”) з резервного фонду. На наступний рік 50 мільярдів гривень – це гарантований бюджет, який пропонує Міністерство оборони”, – пояснив Полторак депутатам.
За словами міністра, майже 7,5 мільярда у 2015-ому піде на закупівлю воєнної техніки, 400 мільйонів – на модернізацію тієї, що вже є. Півтора мільярда гривень необхідні на будівництво житла для військово­службовців, 806 мільйонів – на побудову катерів, 167 мільйонів – на проведення науково-дослідних робіт. Ще 95 мільйонів необхідні для проведення призиву, а 73 – на реформування.
Віце-спікер ВРУ Андрій Парубій після виступу міністра запевнив, що парламент підтримує ініціативу Міноборони. “Ба більше, ми будемо старатися, щоб на оборону в цьому бюджеті виділили якомога більше засобів, оскільки я впевнений, що питання на сході вирішуватиметься не шляхом переговорів, оскільки Путін використовує їх тільки для концентрації власних сил. Це питання вирішуватиметься тільки за рахунок мобілізації українського суспільства, якісного озброєння нашої армії і силового витіснення бойовиків із нашої території”, – цитує Парубія ЛІГАБізнесІнформ.
До кінця року буде створена нова система, нова структура, весь особовий склад Міноборони пройде відповідну переатестацію, зокрема, й управління розвідки
Щодо мобілізації, чергову хвилю якої кілька днів тому анонсував Полторак, то в Генштабі ЗСУ уточнили, кого саме зараз потребують найбільше. Йдеться про танкістів, артилеристів, операторів технічних систем, а також людей, які вміють поводитися з протитанковими системами. “Ми не тільки будемо брати вже готових спеціалістів, а й учитимемо їх у навчальних центрах, тому зараз відроджується ціла система їх… Ми створимо резерв, аби він був достатнім, щоб у потрібний момент ми могли виконати завдання”, – розповів представник Генерального штабу ЗСУ генерал-майор Олександр Размазнін.
Він уточнив, що поки Мін­оборони лише визначається з кількістю необхідних спеціалістів, яких набиратимуть під час нової хвилі мобілізації.
У міністерстві також поділилися найближчими планами – там хочуть перекинути більше військових до Одеського регіону. “У нас є небезпека зі сторони Придністров’я, тому там буде збільшене угруповання”, – зазначив Полторак. За його словами, до кінця року в міністерстві мають намір провести й переатестацію: “До кінця року буде створена нова система, нова структура, весь особовий склад Міноборони пройде відповідну переатестацію, зокрема, й управління розвідки”.
До речі, як стало відомо в четвер уночі, Сенат США прийняв законопроект, що передбачає надання Україні фінансової допомоги та летального озброєння. Як повідомила на своїй сторінці у Facebook журналіст Мирослава Гонгадзе, документ із назвою “Акт підтримки свободи в Україні” Сенат підтримав одноголосно. 
Цей же документ передбачає запровадження додаткових санкцій щодо Росії. Однак аби він став законом, треба, щоби свій варіант документа прийняли й у Палаті представників – нижній палаті парламенту США.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4597 / 1.56MB / SQL:{query_count}