“Блок Петра Порошенка”, “Народний фронт”, “Самопоміч” та “Батьківщина” ведуть перемовини щодо коаліції у ВРУ VIII скликання.
Нагадаємо, що в багатомандатному окрузі
перемогла партія Арсенія Яценюка, однак враховуючи переможців у мажоритарних округах, найбільшою фракцією у парламенті буде таки президентська. Так, у БПП заявляють, що до них вже долучились 18 самовисуванців, тому фракція нараховуватиме 150 депутатів. У “Народного фронту” буде 83 нардепи. І на цьому постійно наголошують в оточенні Порошенка.
Цікаво, що БПП учора, 31 жовтня, офіційно заявив про те, що підтримає Арсенія Яценюка на посаду нового прем’єра, якщо коаліція детально погодить план своїх дій. Таку заяву навіть помістили на партійний сайт.
“Питання щодо інших посад на цьому етапі завчасні. Головне завдання зараз – визначитися з кандидатурою керівника уряду, який почне формувати коаліцію. Щодо інших посад, то їх з кількох кандидатів вибиратимуть вже під конкретні завдання програми майбутньої коаліції”, – заявив вже під час організаційного засідання майбутньої фракції БПП Віталій Ковальчук.
Водночас зазначимо, що “Українська правда” із посиланням на свої джерела повідомила, що у БПП можуть запропонувати кандидатуру нинішнього віце-прем’єра Володимира Гройсмана (на фото) на посаду голови Верховної Ради. “За регламентом і за Конституцією, спікер не є предметом розподілу коаліційної угоди”, – так зрештою пояснив цю інформацію Мустафа Найєм, яки пройшов у Раду по списку БПП.
Головне завдання зараз – визначитися з кандидатурою керівника уряду, який почне формувати коаліцію. Щодо інших посад, то їх з кількох кандидатів вибиратимуть вже під конкретні завдання програми майбутньої коаліції
Водночас він пояснив, що новий уряд з’явиться не раніше грудня. “Традиційно в Україні з останнього дня виборів до першого дня роботи парламенту проходить від 15 до 40 днів. Також вирішити проблеми в судах, оскільки є проблемні питання на деяких округах. Після того ми маємо обрати спікера парламенту. Тільки тоді ми оберемо нового прем’єра та уряд. Я думаю, що це будуть перші числа грудня, не раніше”, – зазначив Найєм.
Нині усі партії заявляють про те, що не потрібно використовувати квотний підхід до формування уряду, однак тема міністерських портфелів не полишає політиків. У ЗМІ вже просочилась інформація про деякі кандидатури на посади міністрів, однак нардеп Павло Розенко назвав це дезінформацією. Зокрема, спростував, що він розглядається як потенційний очільник міністерства соцполітики.
Помітно, що коаліційні перемовини проходять важко. І дуже цікавий фінт від партій можна було побачити учора, 31 жовтня. Молоді політики від “Блоку Петра Порошенка”, “Народного фронту”, “Батьківщини” виступили із спільною заявою.
Вони наголосили на тому, що категорично проти входження до складу майбутньої коаліції і в керівні органи Ради одіозних депутатів, які активно підтримували діяльність Януковича і “диктаторські закони” 16 січня 2014 року. І що майбутня коаліція має спиратись на цінності Революції Гідності.