Мирний кінець

Кожного дня бойовики порушують режим припинення вогню, водночас українські розвідники зафіксували скупчення російської техніки та солдат на Донбасі та поблизу кордону в Ростовській області

фото: ЕРА
Від часу припинення вогню на Донбасі загинуло не менше сотні українських військових. За деякими даними, від початку вересня підконтрольна терористам територія розширилася на сотню кілометрів Луганщини. 
Терористи та російські солдати перегруповуються і скупчують додаткові підрозділи неподалік Луганська та Донецька. А в спостерігачів ОБСЄ і далі проблеми із доступом – спостереження ведеться лише на підконт­рольній Україні території.

Фактор уваги

“На превеликий жаль, не дивлячись на мирний план Президента і домовленості, агресія Росії проти України не припиняється. Після домовленостей режим припинення вогню був порушений більше тисячі разів. Продовжують гинути українські солдати, продовжують гинути мирні жителі“, – заявив учора під час зустрічі із членами Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій спікер ВР Олександр Турчинов.

Один випадок знову пожвавив увагу міжнародних організацій до конфлікту на сході. У четвер під час обстрілу терористами Донецька один зі снарядів потрапив в офіс Червоного Хреста. Внаслідок цього загинув один із працівників організації, молодий швейцарець.
Після цього в ООН заявили, що сторони мають подвоїти зусилля для забезпечення миру. Втім, зайве казати, що одна зі сторін є фактично терористичною організацією, а інша – країною, що незграбно заперечує свою причетність до війни на сході. Зрештою, російське МЗС вчора поширило заяву, в якій звинуватило у цій трагедії українських військових… 

Хто спостерігає?

Проблема ще й у тому, що місія ОБСЄ, яка мала б спостерігати за дотриманням режиму, не може пробратися до підконтрольних бойовикам територій. Саме представники ОБСЄ мали б з’ясувати, чи є на сході російські військові, і яка зі сторін не дотримується режиму повного припинення вогню. 
Планувалося розділити зону припинення вогню на чотири-п’ять безпечних секторів, в яких і працюватимуть експерти ОБСЄ разом із представниками України та Росії. Втім, нещодавно стало відомо, що як тільки спостерігачі наближаються до позицій терористів, ті одразу ж починають стріляти. Відтак виходить, що ОБСЄ не підтверджує навіть наявність важкої техніки у терористів.
Cили АТО наразі забезпечують роботу трьох груп ОБСЄ і двох груп Міжнародного комітету Червоного Хреста в районі Щастя Луганської області (місто періодично обстрілюють, а, за інформацією групи “Інформаційний спротив“, неподалік сконцентровуються російські війська). Уже завтра в Україну мають прибути перші два безпілотні літальні апарати, які використовуватимуться експертами ОБСЄ для кращого спостереження за “зоною миру“.

Скупчення агресії

Водночас військові експерти вказують на те, що терористи та війська РФ продовжують перегруповуватися на Донбасі. За даними групи “Інформаційний спротив“, вони перекидають додаткові підрозділи в райони міст Дебальцеве, Лисичанськ та Щастя.
У Шахтарську групуються підрозділи регулярної армії РФ та техніки. Із місцевої лікарні в невідомому напрямку вивезли усіх ранених терористів. “Російське командування намагається організувати на підконтрольних терористам територіях діяльність воєнно-комендантської служби. Їх головним завданням на цьому етапі є контроль транспортних шляхів“, – додали в “ІС“.

За час проведення антитерористичної операції загинули 134 співробітники органів внутрішніх справ, ще 628 отримали поранення. Про це повідомив глава МВС Арсен Аваков. Також, за його даними, у полон потрапили 160 людей (п’ять співробітників МВС та 155 бійців Нацгвардії). 
Також стали відомими офіційні дані щодо кількості загиблих під Іловайськом. Учора міністр оборони Валерій Гелетей заявив, що при виході з Іловайська загинули 108 бійців ЗСУ. Однак даних по бійцях МВС та Нацгвардії у Мін­оборони не має. Раніше генеральний прокурор Віталій Ярема заявляв, що під Іловайськом загинуло не менше 200 бійців. 
Про пожвавлення росіян говорять і в Раді безпеки та оборони України. Втім, там занепокоєні звозом техніки ближче до кордону. “У районі Міллерово і Фроловки Ростовської області, напроти частини кордону Червона Талівка – Біловодськ Луганської області виявлено прибуття нових підрозділів і воєнної техніки РФ, які розташовуються вздовж кордону“, – заявив спікер інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.
Також у прес-службі РНБО вчора повідомили, що на півдні під Маріуполем українські розвідники зафіксували російських військовослужбовців-осетинів. До речі, експерти російської правозахисної організації “Меморіал“ також говорять про те, що на сході України воюють кавказці та осетини.
Водночас керівництво української армії не бачить потреби в проведенні найближчим часом чергової хвилі мобілізації. “Поки не стоїть питання четвертого етапу мобілізації, оскільки триває перемир’я. Але ми повинні бути готові до найгіршого“, – заявив міністр оборони Валерій Гелетей. Він також уточнив, що армія готується до осіннього призову, але його запровадження також залежатиме від ситуації на сході.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4257 / 1.58MB / SQL:{query_count}