Криза торкнулася й силовиків. Щоправда, на тлі масових звільнень персоналу та заборгованості зі зарплат на підприємствах та фірмах, у правоохоронних органах принаймні немає скорочення штату (хоча Управління СБУ у Львівській області звільнення таки торкнулися). Як запевнили "Пошту", звільнення не заплановані, і силовики матимуть гарантовану роботу. Ще б пак, адже усі правоохоронні органи держави перевели у посилений варіант несення служби (особливо щодо охорони громадського порядку), бо безробіття вже дало старт до зростання рівня злочиннності. Тепер роботи для силовиків побільшає удвічі.
Керівник прес-служби ДАІ у Львівській області Світлана Добровольська повідомила "Пошту", що у їх структурі штату не скорочуватимуть, бо "особовий склад і так вже менший удвічі". "Нині є майже 600 працівників ДАІ на всю Львівщину, тоді як до 2000 р., себто до реорганізації, їх налічувалося
1-1,3 тис. осіб", - каже С. Добровольська.
По-друге, яке може бути скорочення, коли зараз на плечах даішників й так чимале навантаження через запровадження суворіших штрафів та суттєве збільшення кількості транспорту на автошляхах. Але неприємна новина для працівників ДАІ таки є - їх уже позбавили премій та надбавок, бо бракує коштів. За словами
С. Добровольської, зараз середня місячна зарплата інспектора ДАІ становить 1,6 тис. грн. Начальник ДАІ області отримує понад 5 тис. грн.
Начальник прес-служби ГУ МВСУ у Львівській області Денис Харчук зазначив "Пошті", що штат правоохоронців Львівщини не скорочують й зарплати також, але премії - обмежили. Із нового року жодного підвищення зарплат на 33%, про що цьогоріч у вересні обіцяв міністр МВС Луценко, не буде. Це "Пошті" підтвердив й головний міліціонер Львівщини Василь Пісний. За його словами, немає грошей і на будівництво житла на 2009 р., також є заборона укомплектовувати вільні посади. Зарплати ж бажають бути кращими, бо нині молодий міліціонер, який приступає до служби, отримує 1,2-1,4 тис. грн, а середня зарплати не є більшою за 2 тис. грн. Керманич УМВСУ області, як сам сказав "Пошті", має зарплату 9,8 тис. грн.
Не скорочуватимуть штат та зарплату й у Лінійному управлінні на Львівській залізниці УМВСУ на залізничному транспорті. Єдине, що вже зняли надбавки та премії. Обмеження суттєво торкнулися матеріально-технічного забезпечення. "Сьогодні молодший начсклад отримує 1,2 тис. грн, а середній офіцерський склад - 1,5-2 тис. грн. Звісно, зарплата невисока, але ніхто не кидає посвідчення та не звільняється. Весь особовий склад належно виконує свої обов'язки", - каже старший інспектор зі зв'язків із громадськістю Лінійного управління на Львівській залізниці УМВСУ на залізничному транспорті Тетяна Маєр. Боргів із зарплат немає. При цьому співрозмовниця нагадує, що у 90-ті роки міліціонерам по півроку не платили грошей.
Підстав для скорочення штату в обласній прокуратурі наразі немає, зазначив виданню прокурор Львівщини Олексій Баганець. Але остаточне рішення - за генпрокурором. Зарплати начебто ті ж, але є попередня інформація, що їх таки врізали на 20%.
Єдині, кого вже торкнулися скорочення, то це працівників СБУ Львівщини. Про це повідомили у прес-службі, але відмовилися називати, про який відсоток звільнених йде мова. Зарплати такі ж, які і були. Молодий співробітник СБУ отримує 1,5 тис. грн, зарплата решти залежить "від ділянки роботи".