Про це повідомив голова Державного агентства автомобільних доріг України Сергій Підгайний, передає прес-служба Міністерства інфраструктури.
Капітального ремонту чи реконструкції потребують близько 90% автодоріг країни. Пов’язано це з тим, що більшість трас споруджували 30 – 40 років тому за технічними вимогами тих років. Сучасне збільшення кількості транспорту і його вантажопідйомності потребує інших технологій – таких, що значно підвищать міцність і несучу здатність доріг.
“Після передання автомобільних доріг місцевого значення в управління обласних рад, а в перспективі – на базовий рівень, як це передбачено реформою галузі, до сфери управління Укравтодору увійдуть 35 тисяч кілометрів автомобільних доріг загального користування державного значення, що є основними транспортними коридорами для перевізників, а отже, передусім потребують оновлення”, – заявив Підгайний.
Щодо автомобільних доріг місцевого значення, то децентралізована модель дорожнього господарства дасть змогу територіальним громадам оновити передусім ті дороги, що мають пріоритетне значення. До того ж ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг місцевого значення й далі фінансуватимуться з державного бюджету – як субвенції.
Розподіл коштів між регіонами відбуватиметься за спеціальною методикою, в основі якої – розрахунки з огляду на характеристики доріг місцевого рівня (протяжність, категорійність, кількість смуг руху та його інтенсивність).