Організаторів Голодомору 1932-1933 років в Україні судитимуть. Однак лише після того, як Генпрокуратура розслідує відповідну кримінальну справу.
Організаторів Голодомору 1932-1933 років в Україні судитимуть. Однак лише після того, як Генпрокуратура розслідує відповідну кримінальну справу.
Проводитиме судовий процес суд загальної юрисдикції.
Таку думку висловив виконувач обов'язків голови Служби безпеки Валентин Наливайченко. "Суд загальної юрисдикції цілком може розглядати такі справи... через відповідну статтю Кримінального кодексу України", - сказав він. Глава СБУ наголосив, що всі закиди про те, що українці не можуть провести такий судовий процес, оскільки спливли терміни давності, не відповідають дійсності.
"Всі обвинувачення або спроби сказати, що нам, українцям, неможливо це здійснити, оскільки минув термін, - це неправда", - заявив керівник СБУ.
Він пояснив, що Україна є стороною Конвенції 1948 року про попередження злочинів геноциду і покарання за них і, відповідно до цього документа, такі злочини терміну давнини не мають. За словами Наливайченка, приєднавшись до цієї Конвенції, Україна імплементувала таку норму в національне законодавство, і на цій підставі буде проведено судовий процес.
Відповідаючи на питання, який саме суд в Україні може розглядати такі справи, Наливайченко зазначив, що це буде визначати Генеральна прокуратура України. "Спочатку має бути порушена кримінальна справа за матеріалами, розсекреченими СБУ, і на підставі показань потерпілих", - пояснив керівник СБУ. Він також наголосив, що наразі "узгоджують юридичні моменти" з Генпрокуратурою.
"Як тільки юридичні узгодження завершаться, Генпрокуратурі нічого не заважатиме порушити кримінальну справу. Я упевнений в цьому", - зазначив Наливайченко.
"Думаю, що таку справу буде розглядати суд загальної юрисдикції. Тут немає нічого особливого. Єдине - має бути спеціальний прокурор, як це робили інші країни", - додав він. Керівник СБУ сказав, що в подібних справах (у міжнародному праві є два прецеденти) призначається спеціальний державний прокурор, і "вже не має значення, в якому суді буде розглядатися справа, головне, щоб це був український суд".