
|
інфографіка: ЧЕСНО та Інститут масової інформації (збільшити) |
Такими є дані Інституту масової інформації, який відстежує, фіксує та перевіряє інформацію про постраждалих журналістів, фотографів та операторів під час виконання ними професійних обов’язків у зоні сутичок протестувальників, міліції і “тітушок” у Києві та інших містах. До уваги брали лише випадки, пов’язані з професійною діяльністю, і ті, де журналісти отримали реальні поранення або було пошкоджено техніку.
Більшість журналістів – 80 випадків – постраждала за останні 2 тижні (з 19 січня по 2 лютого 2014 року). Найбільше журналістів постраждало від побиття міліцією чи бійцями “Беркуту” – 54 випадки. 27 журналістів отримало поранення від вибуху світло-шумових гранат, на 21 працівника ЗМІ нападали “тітушки”.
Було зафіксовано 17 випадків поранень журналістів кулями, які летіли з боку міліції на вулиці Грушевського в Києві. Також було два випадки, коли беркутівці цілилися журналістам у камери, проте ті встигали заховатись і так уникнути куль.
Ще 19 журналістів постраждало внаслідок інших дій, наприклад, від сутичок між міліцією та протестувальниками, від каменів, які летіли з різних сторін, і від отруєння сльозогінним газом. 31 журналісту пошкодили або повністю знищили техніку – відеокамери, фотоапарати, планшети, флешки та інше. 11 журналістів затримувала або арештовувала міліція.