Україна займає передостаннє місце у рейтингу купівельної спроможності серед 41 країни Європи. Відповідне дослідження провела компанія GfK. Останнє місце в цьому рейтингу зайняла Молдова.
Упродовж 2008 року кожен європеєць витрачав на споживчі товари в середньому 12500 євро. Натомість середньостатистичний українець витратив лише 1688 євро.
Українці можуть витратити лише 9% від тієї суми, яку на споживчі товари витрачають німці, зазначають у дослідженні GfK Purchasing Power Europe 2008/2009. За рік, за даними дослідження, європейці мають можливість витрачати близько 8 трильйонів євро. До цієї суми входять державні платежі (допомога по безробіттю, дотації на дітей, пенсії). Таким чином, середня купівельна спроможність на одну особу в Європі становить 12500 євро. Хоча в Молдові, яка замикає список, річний дохід на душу населення становить менше 800 євро. Перше місце займає Ліхтенштейн з купівельною спроможністю на рівні 45 000 євро в рік, за ним - Люксембург (28 192 євро), далі йде Швейцарія (26 842). Німеччина із середнім показником в 18 734 євро на людину піднялася з 11 місця в рейтингу на 10-те.
У першу десятку також потрапила Ісландія, яка за рік опустилася з четвертого місця на сьоме. Велика Британія ж, яка минулого року займала восьме місце, вийшла з десятки і потрапила на 11 місце в рейтингу. Але 10 місце тепер зайняла Норвегія, яка виграла від коливання курсу валют.
На думку експертів компанії GfK, вплив фінансової кризи дасть про себе знати в 2009 році. У більшості країн Східної Європи був зафіксований низький рівень зростання купівельної спроможності. Водночас темпи зростання в більшості країн Центральної Європи значно вищі. В Україні експерти визначають значну диференціацію в рівнях витрат. Найвищі витрати визначають у великих містах. Мешканці Києва мають 3110 євро номінального доходу на особу. Хоча два міста перевищили купівельну спроможність киян. Це Вугледар і Южний. Дослідження GfK Purchasing Power Europe проводять щорічно в 40 країнах Європи. Розрахунки складають на рівні міст і поштових зон. Нагадаємо, що у 2007 році Україна посіла в рейтингу 39 місце.