Бюджетний тиждень

Перед тим, як піти на канікули, депутатів змусять проголосувати за головний фінансовий документ країни. Навіть, якщо для цього доведеться порушити закон

фото: rosukrinform.com
Сьогодні розпочнеться останній пленарний тиждень третьої сесії парламенту. Під час наступних чотирьох днів депутати мають розглянути більше 85 питань, однак головне, що за цей час парламентарі мають зробити – це проголосувати за проект бюджету на 2014 рік. Навіть, якщо це доведеться робити в обхід закону, тобто приймати документ без обговорення.
“Я хочу, щоб бюджет був прийнятий згідно з регламентом – з обговоренням, з правками, щоб він був прийнятий і у другому читанні, і в цілому”, – заявив після завершення погоджувальної ради Володимир Рибак. Однак він додав, якщо опозиція “заважатиме нормальному розгляду законопроекту”, то депутати захочуть прискорити процедуру і прийняти документ без зайвих розмов.
До речі, опозиційні лідери ще не знають, “заважатимуть” вони роботі парламенту чи ні. Вони прийшли на погоджувальну раду, висунули свої вимоги і пішли. Уряд і передусім міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко мають піти у відставку, “Беркут” варто розпустити, у вівторок генпрокурор Віктор Пшонка має прозвітуватися перед депутатами, чому не працює закон про амністію учасників Майдану, а самі парламентарі мають створити тимчасову слідчу комісію, яка займеться законністю дій силовиків під час акцій протесту. “Якщо Верховна Рада не виконає ці вимоги, то в звичайному режимі вона не працюватиме”, – підсумував лідер УДАРу Віталій Кличко.
Зайве казати, що попередні демарші опозиціонерів дали небагато. Та й вимагати одночасно відставки уряду й окремого міністра теж не дуже логічно, адже якщо прем’єр залишається без посади, то роботу втрачають усі міністри. Вочевидь, на зміну складу Кабінету Міністрів у та­борі опозиціонерів покладають не так багато надій, а добитися заміни глави МВС все-таки простіше. Тим більше, нещодавно Рада уже намагалася відправити уряд на відпочинок, а, за законом, більше разу упродовж однієї сесії це питання піднімати не можуть. Зрештою, нема коли й блокувати парламент – попереду кілька тижнів депутатських канікул.
Бюджетний комітет отримав більше трьох тисяч поправок до проекту держбюджету. Аби їх реалізувати, слід знайти ще понад 750 мільярдів гривень
Очевидно, що як би не діяли опозиціонери, “регіонали” зроблять усе для прийняття бюджету. Хоч і самі визнають, що над документом слід ще добряче працювати. “У середу на засіданні комітету планується розглянути цей законопроект і погодити пропозиції комітету до нього, аби внести до 10.00 16 січня на розгляд Верховної Ради”, – заявив голова бюджетного комітету ВРУ Євген Геллер. Він же й зазначив, що комітет отримав більше трьох тисяч пропозицій до бюджету. Аби їх реалізувати, слід знайти ще понад 750 мільярдів гривень, що нібито “приведе до розбалансованості бюджету”.
Докинути цифр до витрат хоче й спікер ВР Володимир Рибак: за його словами, цього року треба подумати над новою системою для голосування депутатів. “Ми можемо в бюджеті на 2014 рік передбачити кошти для НАНУ на створення та впровадження нової системи електронного голосування”, – запевнив він, додавши, що поточна вичерпала термін дії.
Як відомо, запровадження нової системи для голосування – одне із улюблених питань депутатів. У 2008-му тодішній спікер Ради Арсеній Яценюк розпорядився розробити систему “Рада-3”, що передбачає голосування за допомогою сенсорної кнопки. Однак “регіонали” запевняють, що сьогодні і вона вже віджила своє, а тому слід розробити нову. За підрахунками спікера, на це може піти до шести місяців часу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4470 / 1.56MB / SQL:{query_count}