Кожен учасник опитування повинен був лише назвати три свої улюблені страви. Соціологи зауважили, що смакові вподобання залежать від мови, регіону, в якому живуть респонденти, освіти і статі.
Найулюбленіші страви українців – борщ, вареники та страви з м’яса. При цьому українці страви з м’яса люблять більше, ніж страви з картоплі, та значно більше, ніж із риби.

|
інфографіка соціологічної групи "Рейтинг" (збільшити) |
Отож, згідно з результатами дослідження, найулюбленішою стравою українців є борщ (44%). До улюблених страв увійшли також вареники (18%), зокрема з сиром, картоплею та вишнями, шашлик (10%), холодець (7%), котлети (6%), відбивні (5%), а також інші м’ясні страви (14%), зокрема ковбаса, м’ясо по-французьки, смажене і тушковане м’ясо. Крім того, майже 7% вважає своєю улюбленою стравою плов, 4% – печеню. Лише 4% опитаних любить сало.До того ж, доволі популярними є салати, хоча більшість із них і не належить до української кухні. Набувають популярності і нові страви, зокрема піца (4%) та суші (2%).
Цікаво спостерігати за регіональним розподілом улюблених страв. Згідно з ним, на заході України популярнішими є голубці, вареники та деруни, у центрі – рибні страви, холодець і сало. На півночі частіше обирають картоплю, різні супи та відбивні, на півдні – пельмені, смажену картоплю, а також плов. На сході надають перевагу салатам і м’ясним стравам, зокрема “Олів’є” і шашлику.

|
інфографіка соціологічної групи "Рейтинг" (збільшити)
|
Зі збільшенням віку та зниженням освітнього рівня респонденти частіше обирають традиційні українські страви – борщ, вареники чи картоплю. Чоловіки тяжіють до “важких” страв: вареників, шашлику, пельменів, смаженої чи запеченої картоплі та сала. Натомість жіноче меню є більш “легким” і значно різноманітнішим: різні салати, картопляне пюре, рибні страви, тушковані чи овочі-гриль, голубці, каші, суші.
Міські жителі частіше обирають рибні страви, салати, печеню, суші, торти, піцу. Жителі сіл надають перевагу традиційним стравам – борщу, вареникам, картопляному пюре та холодцю.
Визначення смакових уподобань залежить також і від мови респондента. Ті, хто вважає своєю рідною мовою українську, частіше улюбленими стравами називають борщ, вареники, холодець, голубці, картоплю. Респонденти, які вважають рідною російську, – “Олів’є”, інші салати, плов, окрошку, піцу та шашлик.
P.S. Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю, регламентоване питальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень, близьких до 50%, похибка становить не більше 2,2%; для значень, близьких до 30%, – не більше 2%; для значень, близьких до 10%, – не більше 1,3%; для значень, близьких до 5%, – не більше 1%. Терміни проведення дослідження: 26 вересня – 6 жовтня 2013 р.
Розподіл областей: Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська та Чернівецька. Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька та Черкаська. Північ: місто Київ, Київська, Житомирська, Сумська та Чернігівська. Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська та місто Севастополь. Схід: Дніпропетровська, Запорізька та Харківська. Донбас: Донецька та Луганська.