Україна знову в газових боргах

У Москві знову заговорили про ціну на газ для України. Як заявив голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер, ці­на на газ для України при переході на ринкові відносини в галузі постачань енергосировини з 1 січня 2009 р. може перевищити 400 дол. за 1 тис. куб. м.

burzuika.jpg 

У Москві знову заговорили про ціну на газ для України. Як заявив голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер, ці­на на газ для України при переході на ринкові відносини в галузі постачань енергосировини з 1 січня 2009 р. може перевищити 400 дол. за 1 тис. куб. м.

У червні цього року він уже прогнозував таку саму ціну на блакитне паливо, пояснюючи, що якщо російський газовий концерн купуватиме середньоазійську сировину за європейськими цінами, вартість газу для України на кордоні в 2009 р. може вирости зі 179,5 дол. у 2008 р. до більш ніж 400 дол. за 1 тис. куб. м. У липні голова "Газпрому" заявив, що очікує на зростання закупівельної ціни на туркменський газ, який "Газпром" переправляє на Україну, наступного року удвічі.

Цього тижня Олексій Міл­лер повідомив президентові РФ Дмітрію Мєдвєдєву, що борги української сторони за постачання газу становлять 2,4 млрд дол., причому заборгованість не тільки не погашається, а й збільшується.

Пізніше швейцарський трейдер "РосУкрЕнерго" уточнив, що цю суму НАК "Нафтогаз України" заборгував йому, що ускладнює, своєю чергою розрахунки посередника з "Газ­промом".

Тим часом Міллер стверджує, що в переговорах з Києвом "Газпром" поки не бачить ніякого прогресу у вирішенні цього питання, що утруднює підписання нових контрактів, які мають високий ступінь готовності.

Відтак глава Російської держави доручив керівникові "Газпрому" стягнути цей борг з України в "добровільному чи примусовому порядку".

РФ і Україна намагаються домовитися про укладання контрактів на постачання і транзит газу на 2009-й і наступні роки у зв'язку зі зростанням цін на середньоазійський газ, який купує "Газпром", а потім продає Україні. Йдеться також про можливість підписання такого договору на 10 років і перехід на прямі поставки газу без посередника, якими був "РосУкр­Енерго". Утім підписанню таких договорів перешкоджають борги України за газ. Росіяни вимагають спершу розрахуватися з боргами і після цього підписувати нові угоди.

Якщо питання боргу "Нафтогазу" не вирішать, Росія продаватиме газ Україні за чинними домовленостями і збережеться посередник - "РосУкрЕнерго". Утім, як відомо, питання газу у відносинах України та Росії має не стільки економічний, як політичний підтекст. Отож вирішення газових питань передусім залежить від політичних кроків.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4801 / 1.55MB / SQL:{query_count}