Де в Україні добре власну справу мати

Львівщина посіла шосте місце в загальноукраїнському рейтингу конкурентоспроможності регіонів України

фото: dw.de
Нестабільність політики заважає представникам бізнесу сьогодні навіть більше, ніж корупція чи тиск податківців. Це найпроблемніший чинник для провадження бізнесу, який відсунув традиційного “лідера” – податкові умови. 
Про це свідчать результати опитування понад двох тисяч керівників компаній, проведеного фондом “Ефективне управління” у рамках підготовки Звіту про конкурентоспроможність регіонів України – 2013.
Виявилося, що для більшості підприємців країни (принаймні у 21-ому із 27 регіонів) саме політична нестабільність є найбільшою проблемою: 16,9% опитаних керівників вважають, що це головна перешкода для розвитку їхньої справи (рік тому таких було 15,2%). А от аналогічні показники щодо податкової політики та корупції зменшилися з 15,7% до 13,8% і з 12,2% до 11,3% відповідно. Замикають п’ятірку проблем податкові ставки та неефективність держапарату – 10% та 9,9% відповідно.
У самому ж рейтингу цього року також є чимало змін. Передусім ротації в п’ятірці лідерів. “Одеська область потрапила до першої п’ятірки і посіла 3 місце, обійшовши Донецьку і Дніпропетровську та витіснивши Київську. У підсумку п’ятірка лідерів виглядає так: місто Київ, Харківська область, Одеська область, Донецька область, Дніпропетровська область, йдеться в дослідженні. Зміни відбулися й серед аутсайдерів рейтингу: Херсонська область покращила свої позиції та випередила Кіровоградську, яка цього року на останньому місці. 
Загалом, наголошують експерти, за останні три роки всі без винятку регіони покращили свої бали: “У 2011-ому середнє значення відповідало 96 місцю зі 142 країн (рівень Сербії та Монголії). В цьому році середня оцінка регіонів відповідає 88-ому місцю зі 148 країн у глобальному рейтингу (рівень Камбоджі, між Боснією та Молдовою)”. Найвищий прогрес за цей час показав Крим, піднявшись аж на 11 позицій. Значний поступ має Хмельницька область (7 місць), а також Одеська і Рівненська (по 5 місць). Водночас Луганська та Миколаївська області втратили по 8 місць, а Волинська – 5.
Львівщина, до речі, порівняно з минулим роком теж піднялася: якщо у 2012-ому ми були на 10-ому місці, то тепер уже на 6-ому. Це, між іншим, за світовими мірками рівень 83 місця у світовому рейтингу конкурентоспроможності (позиція Словаччини, Боснії та Герцеговини), який щороку розраховує Всесвітній економічний форум. Для порівняння зазначимо, що найбільш економічно розвинений регіон України (Київ, звісно) відповідає 51-ому місцю за міжнародними мірками, а от рейтинг Кіровограда (останнє, 27 місце національного рейтингу) – це 99 місце глобального рейтингу (Нікарагуа, Сальвадор).
Загалом, як зазначають автори дослідження, між регіонами зберігається суттєва різниця в оцінках ін­фраструктури, технологічної готовності, вищої освіти і профпідготовки, а також інновацій. “З одного боку, регіони традиційно значно відрізняються за розміром ринку через об’єктивні причини. А з іншого – скорочується розрив у оцінках регіонів щодо рівня охорони здоров’я та початкової освіти, ефективності ринків товарів і праці, розвитку фінансового ринку та розвитку бізнесу”, –  йдеться у дослідженні.
Насамкінець ще один промовистий факт: другий рік поспіль незаперечним лідером за рівнем розвитку бізнесу є Донецька область. Чого б це?..
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4348 / 1.55MB / SQL:{query_count}