Перегляд договору? Нє-а, не чув!

Росія не обговорювала з українською владою навіть можливості перегляду газового контракту

фото: young.rzd.ru
У Росії переконують, що, попри заяви української влади, насправді ніхто й не починав обговорення щодо внесення змін у газові договори. Про це повідомив президент РФ Володимир Путін. 
“У нас, в “Газпрому”, із НАК “Нафтогаз України”  контракт підписаний до 2019 року. І ми не обговорювали навіть можливості його перегляду”, – заявив він, уточнивши, що з часу його підписання сторони кілька разів доповнювали документ різними додатками. Один із ключових стосується подовження термінів розміщення російського флоту в Криму в обмін на можливість оплати імпорту газу зі знижкою 100 доларів за тисячу кубометрів.
“На сьогоднішній день з моменту підписання контракту Росія недоотримала (ці гроші залишилися в Україні) 10 мільярдів доларів. Крім цього, “Нафтогаз України” вже кілька разів звертався до російських партнерів з проханням здійснити передоплату за транзит нашого газу, щоб з її допомогою сплатити за газ, який поставляється для самої України. І “Газпром” йде на це, зробив кілька разів, і на сьогодні обсяг передоплати понад 4 мільярди доларів, а 2,36 мільярда доларів – це поки що заборгованість української сторони. Ми здійснили передоплату аж до січня 2015 року”, – запевнив президент Росії.
Розмови про газові контракти пожвавилися на початку цього тижня, коли український прем’єр-міністр сказав, що оскільки Україна відмовилася підписувати Угоду про асоціацію з ЄС, то Москва “за великим рахунком” обіцяла переглянути умови газового контракту. 
Згодом з’явилася інформація, що урядовці сподіваються домогтися ціни 250-260 доларів за тисячу кубометрів (замість нинішніх 430-ти), однак їхні поступки не обмежилися відмовою зблизитися із Євросоюзом – сторони мають намір створити консорціум на базі української газотранспортної системи. 
При цьому українські посадовці вперто уникають можливості добитися зміни контракту через арбітраж, як це успішно зробила низка європейських компаній. Учора під час інтерв’ю телеканалам президент пояснив, чому ми не скористалися такою можливістю. 
“Ви думаєте, ми не працювали над цим? Звернутися в арбітражний суд і програти його означає узаконити це питання, як кажуть, на віки вічні. У нас є фахівці-міжнародники, які працюють із судами. І коли порахували, виявилося, що є великі ризики. У зв’язку з цим ми це питання вирішили відкласти. Ми працювали і працюємо”, – запевнив Віктор Федорович. 
Президент зазначив, якою має бути максимальна ціна російського палива: “Середньоєвропейська ціна на газ повинна бути 370 доларів, мінус 70 доларів на транспорт, тобто 300 доларів – це максимальна ціна для України”. Цікавим у цій ситуації є те, що пов’язана з Дмитром Фірташем компанія Ostchem купує той самий газ у “Газпрому” за ціною 260 доларів за тисячу кубометрів…
Отож, Україні вигідніше або перекуповувати його (однак контракт із Росією передбачає, що за підсумками року ми маємо купити певний обсяг палива), або ж купувати російський газ у європейців – той самий, що, перед тим як потрапити до ЄС, пройшов спершу нашою територією.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4132 / 1.55MB / SQL:{query_count}