Мєдвєдєв розчарував Київ

Відмовившись приїхати у Київ, аби взяти участь у заходах, присвячених 75-м роковинам Голодомору в Україні, пре­зидент Російської Федерації Дмітрій Мєдвєдєв розчарував офіційний Київ. Так заявив Надзвичайний і Повноважний посол України у Росії  Костянтин Грищенко.

Відмовившись приїхати у Київ, аби взяти участь у заходах, присвячених 75-м роковинам Голодомору в Україні, пре­зидент Російської Федерації Дмітрій Мєдвєдєв розчарував офіційний Київ. Так заявив Надзвичайний і Повноважний посол України у Росії  Костянтин Грищенко.

"Звичайно, розчарування відчувається в Києві. Хотілося б, щоб у цей день ми були разом і разом віддали належну шану мільйонам українців і людям інших національностей, які стали жертвами сталінського терору, від котрого страждали не тільки в Україні, але й в інших регіонах колишнього Радянського Союзу", - сказав Грищенко.

"Ми чітко бачимо, що в останні роки ця тема (так званого "голодомору"), поряд із наполегливими спробами отримати запрошення в "підготовчий клас" НАТО, зроблена ледве не центральним елементом української зовнішньої політики", - зазначив Мєдвє­дєв у листі до Ющенка.

Утім, у світлі останніх подій у російсько-українських відносинах відмова російської сторони від участі у такому важливому для української влади заході не є дивною. Набагато дивніше було б, якби Мєдвєдєв таки приїхав вшанувати жертв Голодомору.

На думку Костянтина Грищенка, якийсь конкретний крок може ускладнити відносини двох країн, оскільки вони і так у дуже складній фазі. Водночас посол зазначив, що втішає те, що в Росії стали замислюватися, що жертви Голодомору заслуговують не просто на згадку, а на серйозні дослі­дження і увічнення їхньої пам'яті незалежно від політичної складової.

Це заперечує доктор історичних наук, керівник Центру досліджень геноциду українського народу Василь Марочко. В ефірі "Радіо "Свобода" він заявив, що "у російській історіографії не ведуться підрахунки демографічних втрат, як в Україні, сьогодні вони не дос­ліджують власний Голодомор, а про Голодомор в Україні вони взагалі нічого не знають".

Про те, як у Росії замислю­ють­ся про Голодомор, свід­чить, наприклад, лист глави МЗС Росії Сєргєя Лаврова на адресу міністрів закордонних справ країн-членів ООН, в якому він просить "зайняти принципову позицію і протистояти українській ініціативі в Генеральній Асамблеї ООН".

"Цей лист є одним з найкращих доказів позиції Російської Федерації, яка будь-яким чином створює різного роду перешкоди для розгляду міжнародним співтовариством (визнання геноцидом) Голодомору в Україні 1932 - 1933 років", - заявив 14 листопада прес-секретар українського МЗС Василь Кирилик.

Виникає питання: на що на­діявся Віктор Ющенко та українські дипломати, запрошуючи російського президента на вшанування того, чого він не визнає?

Тим часом дипломат Грищенко, незважаючи на труднощі у порозумінні російської та української влад, Голодомором єднає народи. Посол зазначив, що народи України і Росії повинні об'єднатися в пам'ять про жертви голоду, щоб не допустити повторення таких подій у майбутньому: "У цьому весь сенс", - цитує Грищенка "Українська правда".

Учора ж стало відомо, що президенти Македонії Бранко Црвенковскі, Чорногорії Філіп Вуяновіч і Азербайджану Іль­хам Алієв скасували візити в Україну для участі в заходах з нагоди 75-річчя Голодомору 1932 - 1933.

Про це повідомив на брифінгу директор департаменту культурно-гуманітарної співпраці Мініс­терства закордонних справ України Михайло Скуратов­ський, передають "Українські новини". За його словами, президенти Македонії та Чорногорії скасували візити через зміну дати економічного регіонального саміту, який відбувається в Охріде (Македонія). Скуратовський повідомив, що президент Азербайджану не зміг приїхати через внутрішню ситуацію в країні, в якій відбувається формування уряду. Як повідомлялося, в Україну на роковини Голодомору приїдуть президенти семи країн.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.8677 / 1.57MB / SQL:{query_count}