Імперія наносить удар у відповідь

Росія розраховує втягнути Україну до свого союзу до 2015-го

Росія робить ставку на “Український вибір”. У суботу лідер цього руху Віктор Медведчук разом із президентом РФ Володимиром Путіним, президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим, а також російським прем’єр-міністром Дмитром Медведєвим побував у Сочі на міжнародному турнірі з професійного бойового самбо (фото: pravda.com.ua)
Торгові війни – це лише початок. Далі буде безпосередній тиск на чиновників, дискредитація євроінтеграторів, використання медіа та релігії для пояснення вигод від Митного союзу. Якщо не вдасться переконати Януковича, на президентських виборах 2015 РФ ставитиме на більш поступливого кандидата.
Найкращим доказом успішності євроінтеграції є посилення тиску з боку Росії. Але те, що починалося як вияв невдоволення окремими компаніями чи продуктами, може продовжитися у більших масштабах. Російські посадовці попереджають: якщо Україна таки підпише Угоду про асоціацію з ЄС, то РФ зробить своє митне законодавство жорсткішим і приділятиме більше уваги саме тим товарам, що надходитимуть з боку України.
“Не треба це драматизувати. Справа в тому, що російська митна служба проводила профілактичні заходи, пов’язані з підготовкою змін режиму митного адміністрування в разі, якщо Україна підпише Угоду про асоціацію з ЄС”, – заявив радник президента РФ Сергій Глазьєв.
“У випадку продовження дрейфу Януковича на Захід і здачі суверенітету України ЄС, результатом цієї роботи має стати перемога нашого кандидата на майбутніх президентських виборах 2015 року”
Він запевняє, що в Угоді є пункт, згідно якого Україна начебто зобов’язується пропускати європейські товари “практично без огляду”. “На українському ринку з’явиться величезна кількість європейських, турецьких та інших товарів, які потім будуть перетікати до нас. Тому ми в першу чергу побоюємося реімпорту”, – зазначив радник президента РФ. Глазьєв упевнений, що наша економіка не витримає “товарного тиску”, тому українським виробникам не залишиться нічого кращого, як продавати усі свої товари Росії. І саме тому там мають намір зробити жорсткішими митні правила.
“Ця перевірка (практично повна зупинка українського імпорту – “Пошта”) носила разовий характер. Висновки поки ще не зроблені, поки йде обробка інформації. Зараз ситуація нормалізувалася, але ми про всяк випадок готуємося до більш жорсткого митного адміністрування, якщо раптом Україна здійснить цей самовбивчий крок, підписуючи Угоду про асоціацію з ЄС”, – заявив Глазьєв.
Насправді ці дії – крайній засіб, оскільки у Росії все-таки сподіваються не допустити підписання Угоди про асоціацію. Про це свідчить і цікавий документ, який уже кілька днів обговорюють в інтернеті – “Про комплекс заходів для залучення України до євразійського інтеграційного процесу”.
Російські посадовці попереджають: якщо Україна таки підпише Угоду про асоціацію з ЄС, то РФ зробить своє митне законодавство жорсткішим і приділятиме більше уваги саме тим товарам, що надходитимуть з боку України
Тут більш-менш чітко написано, як Росія перешкоджатиме зближенню ЄС та України. “При роботі з бізнес-структурами потрібно бути готовими йти назустріч українським партнерам у прийнятті рішень з потрібних питань в обмін на пряму підтримку процесу приєднання. І навпаки, вдаватися до санкцій щодо підприємств, власники або керівники яких підтримують політичні сили, які є противниками приєднання, або відкрито агітують за євроінтеграцію”, – йдеться у документі.
У цьому “пораднику” мовиться і про послаблення позицій тих чиновників, експертів та підприємців, які виступають за підписання документу із Євросоюзом, це і тісніша співпраця зі “своїми людьми” серед депутатів, урядовців, радників президента, журналістів… 
І навіть створення проросійської партії, що буде готова висунути свого кандидата на виборах 2015-го: “У випадку продовження дрейфу Януковича на Захід і здачі суверенітету України ЄС, результатом цієї роботи має стати перемога нашого кандидата на майбутніх президентських виборах 2015 року”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4115 / 1.56MB / SQL:{query_count}