Ректора Податкового університету Петра Мельника вирішили на 60 діб взяти під домашній арешт – аби не втік. У четвер Печерський районний суд Києва після трьох невдалих спроб перестрахувався і частково задовольнив вимогу прокуратури, присудивши Петру Мельнику, якого звинувачують у хабарництві, запобіжний захід у вигляді 60 діб домашнього арешту. Сам ректор Національного університету Державної податкової служби України під час судового засідання божився, що нікуди не втече.
У прокуратурі просили застосувати до Мельника утримання під вартою, оскільки бояться тиску на свідків та втечі підсудного за кордон. Захисники ректора заявили, що не мають наміру оскаржувати рішення Печерського райсуду Києва про домашній арешт. “Немає сенсу оскаржувати. Ніякого”, – заявив адвокат підозрюваного Руслан Місюна, додавши, що для захисту немає принципової різниці між обранням запобіжного заходу у вигляді застави чи цілодобового домашнього арешту.
Ми з ним спілкуємося за допомогою жестів і таким чином розуміємо один одного. Він ледве-ледве усвідомлює, де перебуває і що з ним відбувається
“Для нас різниці немає. Головне, щоб він проходив лікування”, – сказав Місюна. На судове засідання Петра Мельника доставили на “швидкій”, у залу суду – “вкотили” на інвалідному візку. За словами адвоката Олександра Назаренка, його підзахисний перебуває у важкому стані. “Ми з ним спілкуємося за допомогою жестів і таким чином розуміємо один одного. Він ледве-ледве усвідомлює, де перебуває і що з ним відбувається”, – запевнив Назаренко. Адвокати також запевняють, що Мельник віддасть свій закордонний паспорт на зберігання.
Нагадаємо, уже екс-ректора Податкового університету і “регіонала” затримали 27 липня співробітники ГУБОЗ під час передачі хабарів розміром 40 тис. та 80 тис. гривень. Такі суми Мельник вимагав від батьків абітурієнтів за “сприяння у вступі”. Під час обшуку в кабінеті ректора слідчі вилучили ще 30 тисяч доларів. У той же день Петра Мельника госпіталізували до лікарні швидкої допомоги з діагнозом “блокада серця”. Пізніше захист Мельника стверджував, що у нього гіпертонічний криз.
Цікаво, що у день, коли розглядалося питання про запобіжний захід, міністр освіти і науки Дмитро Табачник переконував, що його відомство побороло корупцію в усіх університетах країни. “Не існує найменшої лазівки для корупційних діянь”, – запевнив урядовець. За словами Табачника, формування проектів наказів про зарахування абітурієнтів до ВНЗ проходитиме в електронному режимі, а це й унеможливить корупційні дії.
“Цього року формування проектів наказів по зарахуванню також вперше за 22 роки незалежності України проходитиме в електронному вигляді, і ці накази по кожній установі при запиті до міністерства, може отримати будь-який ЗМІ. Наказ формуватиме комп’ютер… Для чого сунутися з гривнями або не гривнями до будь-якого керівника навчального закладу, мені дійсно незрозуміло. Він нічого не зможе зробити”, – запевнив міністр.