Україна має намір узгодити основні моменти видобутку нетрадиційного газу на шельфі Чорного моря уже до жовтня. Урядовці мають намір не лише узгодити до цього часу угоду про розділ продукції (УРП) на Скіфській площі, а й підписати цей документ. Про це повідомив радник міністра екології та природних ресурсів Володимир Ігнащенко, передає “УП”.
Як відомо, у 2012-му Україна провела три конкурси на укладення УРП: на Юзівській ділянці (Харківська та Донецька обл.), Олеській (Львівська та Івано-Франківська обл.), а також Скіфській (глибоководний шельф Чорного моря). Переможцями конкурсу на розробку Скіфської ділянки став консорціум на чолі з американською ExxonMobil (40%), Shell (35%), австрійської OMV, представленій дочірньою Petrom (15%), та НАК “Надра України” (10%).
Хоча досі лише на одній із цих ділянок розпочали дослідження запасів нетрадиційних вуглеводнів, урядовці покладають великі надії на нетрадиційний газ. Як передбачають у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, до 2030-го року Україна зможе сама себе забезпечувати газом, видобуваючи у рік близько 44 млрд кубометрів, половинa із яких припадатиме саме на нетрадиційний. Саме такі показники мали б зафіксувати у змінах до Енергетичної стратегії України.
До 2030-го року Україна зможе сама себе забезпечувати газом, видобуваючи у рік близько 44 млрд кубометрів, половинa із яких припадатиме саме на нетрадиційний
До речі, як стало відомо цього тижня, під час засідання, що відбулося 24 липня, Кабінет Міністрів затвердив оновлену Енергетичну стратегію України до 2030 року. Про це журналістам розповів міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький, однак він не уточнив, що саме змінили у документі.
“Так, прийняли. Були внесені деякі поправки. Подумали, як спростити підключення до енергосистеми генерації на поновлюваних джерелах. Намагалися врахувати всі побажання. Але ще раз хочу сказати: у нашій країні – найвищі ставки (“зелених тарифів” – “Пошта”), якщо порівняти з країнами Європи. Це потрібно враховувати”, – сказав він.
Нагадаємо, попередній проект стратегії викликав критику експертів через те, що у ньому надто мало уваги приділялося саме відновлювальній енергетиці.