Відставок не буде, будуть кийки

Глава МВС Віталій Захарченко не залишить посаду

фото: facebook.com_amolchanova
“Врадіївська хода” до Києва закінчилася штрафами для активістів. Відставки глави Міністерства внутрішніх справ тепер вимагають не лише обурені врадіївці, а й опозиційні депутати та журналістські профспілки.
“Ми вимагаємо звільнити міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та здійснити реформу міліції. Міністр публічно обіцяв забезпечити безпеку журналістів, однак свого слова не дотримав. Міліція такою, якою вона є сьогодні, становить суспільну небезпеку”, – йдеться у поширеній учора заяві Ради Незалежної медіа-профспілки та Національної спілки журналістів України. Про це ж говорять і депутати парламентського комітету з питань прав людини, нацменшин та міжнаціональних відносин, які пропонують розробити законопроект “про поліцію європейського зразка” і до жовтня подати його на розгляд парламенту… 
Якщо прямої вини глави МВС у подіях на Миколаївщині немає, то розгін мітингу на Майдані у четвер вночі – очевидний наслідок його виходу з відпустки. У відставку міністр не піде, яскравим свідченням чого є події, що відбулися в четвер-п’ятницю. Вранці, 18 липня, активісти із Врадіївки та кілька політиків зібралися на мітинг поблизу МВС. Прапори “УДАРу”, “Батьківщини” та “Свободи”, вигуки “Зека в тюрму”, “Банду геть”, “Захарченка у відставку” – традиційний набір для таких подій. Після розмови з міністром, на яку запросили 11 осіб, мітингувальники пішли протестувати проти свавілля міліції на Майдан.
Всі, хто з’явився, отримали штраф на суму 85 гривень. Ті, хто не прибув на засідання – по 107 гривень штрафу
Правоохоронці запевнили, що не мають наміру розганяти цей мітинг, але нагадали: він має закінчитися до вказаного у заявці часу, тобто до 23.30. Самі ж активісти повідомили, що залишаться переночувати на площі. Як розповідають очевидці, вночі бійці з “Беркуту” почали забирати по одному тих, хто все ж залишився на Майдані. За інформацією “Української правди”, сутички тривали близько 40 хвилин, застосовувалися не лише кийки, а й димові шашки. За даними журналістів, у розгоні 200 протестувальників брали участь близько 1000 правоохоронців. Дісталося навіть журналістам, хоч після травневих подій за участі “спортсменів” у МВС запевняли: працівників ЗМІ на таких подіях навіть охоронятимуть.
Під час розгону мітингу міліціонери затримали дев’ятьох осіб, яких згодом відпустили. Учора ж Шевченківський райсуд Києва зобов’язав більшість із них сплатити штрафи. “Всі, хто з’явився, отримали штраф на суму 85 гривень. Ті, хто не прибув на засідання, зокрема, хлопець, якого вночі відвезли з райвідділу міліції до лікарні, а згодом відпустили додому з діагнозом забій м’яких тканин голови, – по 107 гривень штрафу”, – повідомив юрист “УДАРу” Володимир Бондаренко. До речі, на сімох затриманих активістів склали протоколи про дрібне хуліганство, на двох – про порушення Правил дорожнього руху (!), ще проти одного мають розпочати кримінальне провадження.
Очевидно, це кінець київської частини врадіївської історії. Попри акції підтримки та солідарності, вона не отримала загальноукраїнського продовження. Нереалізованою залишається і близька мета – відставка міністра МВС. Той, до речі, заявив, що не має наміру подавати у відставку, і зробить це лише у тому разі, якщо доведуть його зв’язок із криміналом.

 До теми                          
Із початку року за перевищення повноважень ув’язнили 23 міліціонерів. За останнє десятиріччя українські суди засудили 642 працівників органів внутрішніх справ за перевищення влади або службових повноважень. Про це заявили в управлінні зв’язків з громадськістю Міністерства внутрішніх справ, повідомляє tyzhden.ua. Минулого року за перевищення влади позбавили волі 97 співробітників міліції, а за півроку 2013-го року – 23 працівників. У відомстві наголосили: тенденція до збільшення кількості випадків ув’язнення працівників правоохоронних органів за перевищення влади з’явилася у 2007 році. Тоді ув’язнили 79 людей.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4764 / 1.56MB / SQL:{query_count}