Як свідчить дослідження Інституту масової інформації, усе частіше фіксують випадки цензури та фізичної агресії щодо журналістів. Кількість таких порушень у першому півріччі 2013 року значно перевищує відповідний показник за аналогічний період минулого року.
103 випадки перешкоджання роботі журналістів зафіксовано за півроку |
За шість місяців цього року зафіксовано 103 приклади перешкоджання виконанню професійних обов’язків журналістів та цензури (за півроку 2012-го таких було всього 37), 35 випадків фізичної агресії (проти 12). А ще моніторинг Інституту масової інформації виявив 26 випадків юридичного тиску (проти 5-ти у 2012-ому) і 22 – непрямого тиску (проти 14).
“Різке погіршення свободи слова розпочалося в Україні у другій половині 2012 року, і тоді його пов’язували з парламентськими виборами. Однак цифри свідчать, що в 2013 р. свобода слова продовжує залишатися на тому ж рівні, що і в 2012-му, хоча ніяких виборів і пов’язаних з цим викликів в цьому році не було”, – зазначають експерти Інституту масової інформації.
Цікаво, що минулого року встановили своєрідний “антирекорд неповаги” щодо журналістів. До речі, більшість українців (56%) вважають, що сьогодні у країні таки існує свобода слова. Найбільш упевненими у цьому є виборці Партії регіонів (75%) і Компартії (62%). Самі ж журналісти оцінюють стан свободи слова на 3,8 із 10 балів.
До теми
Власники ЗМІ тепер будуть зобов’язані розкривати імена акціонерів. Такий законопроект цього тижня 332 голосами прийняли депутати. У ньому зокрема дано визначення поняттю “пов’язані особи”; передбачено, що засновник, який хоче отримати свідоцтво про державну реєстрацію ЗМІ, мусить подавати інформацію про акціонерів та пов’язаних із виданням осіб.