Згдіно урядової постанови, така норма набуде чинності із 12 грудня 2014 року, інформує ВВС. До того ж, цією постановою обмежили утримання фосфатів у засобах для посудомийних машин: із першого січня 2017 року вміст фосфору в стандартній дозі миючого засобу, розрахованій на миття посуду на 12 персон, не має перевищувати 0,3 грама.
“Пошта” уже неодноразово писала, що урядовці мають намір поступово зменшувати допустиму кількість фосфатів із тим, аби до 2020 року повністю перейти на миючі засоби, які зовсім не містять фосфору.
Фосфати шкодять не лише здоров’ю людини, призводячи до різних захворювань, зокрема розвитку ракових клітин, а й забруднюють довкілля, оскільки погано розкладаються у природі. Поступовий перехід до безфосфорних миючих засобів може спричинити їх подорожчання. Зараз “чистіші” пральні порошки коштують на 20% дорожче за звичайні, хоча в Україні існує не так багато компаній, що їх виробляють.
До речі, Італія, Австрія, Голландія, Німеччина, Канада і США повністю відмовилися від використання фосфатів у побуті. Ще низка країн, зокрема Франція, Великобританія, Латвія, обмежили рівень вмісту цих сполук у миючих засобах.