На кордоні зникли черги

Повне зникнення черг на кордоні є тривожним "дзвін­ком" і очевидним індикатором скорочення експортно-імпортних потоків України.

jagodyn.jpg 

Повне зникнення черг на кордоні є тривожним "дзвін­ком" і очевидним індикатором скорочення експортно-імпортних потоків України.

"Те, що для нас раніше здавалося проблемою, на сьогодні я вже відчуваю як "недолік кисню": коли є черга, ти розумієш, що найближчим часом буде потік товару. А зараз ми просто відчуваємо, як кардинально скоротився імпорт і експорт", - повідомив глава Державної митної служби України Валерій Хорошковський в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня". Сьогодні на митниці спостерігається значне скорочення імпортних потоків. Так, за даними Державної митної служби, за 29 днів жовтня до України, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, ввезли на 44% менше мінеральних продуктів, на 17% - паливно-енергетичних продуктів і на 28% менше продукції хімічної промисловості й каучуку.

Водночас, за його словами, в країну потрапили на 32% більше продовольчих товарів, на 19%  - машин і транспортного устаткування. Загальний об'єм імпорту за 29 днів жовтня скоротився на 18%, в порівнянні з відповідним періодом минулого року, і на 14% - в порівнянні з вереснем цього року. Ситуація з експортом також близька до критичної, стверджує керівник митного відомства. "З експортом ще гірше, ніж з імпортом", - заявив Хорошковський. За словами глави митної служби, найпомітніше скоротився потік експорту, скерований в країни Західної Європи, скорочення експорту до Росії відбувається трохи пові­льніше. За даними Державної митної служби, за 29 днів жовтня, в порівнянні з відповідним періодом минулого року, експорт металу і металовиробів з України скоротився на 27%, деревини і целюлозно-паперових виробів - на 31%, шкір і продукції з них - на 43%. При цьому експорт зерна за відповідний період зріс у чотири рази. Це спричинило збільшення загальної маси товарів, що експортувалися, на 16%, порівняно з жовтнем минулого року.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4689 / 1.54MB / SQL:{query_count}