Кількість українців, які хоч завтра готові вийти на акції протесту, за останні півтора року збільшилася. Щоправда, соціологи запевняють: до осені масштабних акцій не відбудеться.
Як свідчить дослідження фонду “Демократичні ініціативи” та Центру Разумкова, сьогодні на вулиці готова вийти чверть українців, а 36% кажуть, що не мають наміру відвідувати мітинги та демонстрації. “Якщо порівнювати із жовтнем 2012 року, кількість людей, які готові виходити на вулиці, збільшилася на 5%. Значно зменшилася кількість тих, хто точно не збирається протестувати, – із 51% до 36%”, – зазначила аналітик “Демініціатив” Марія Золкіна.
Найбільше масових виступів очікують у центральному регіоні (35% респондентів), а найменше – у південному та східному (17%). На вулицю готовий вийти практично кожен другий виборець “Свободи”, трішки менше прихильників “Батьківщини” (41%) і ще менше – УДАРу (35%). На протести налаштовані 33% тих, хто симпатизує КПУ, а також 11% виборців Партії регіонів.
За словами Золкіної, основними причинами, які можуть спонукати людей вийти на вулицю, є погіршення їхнього соціально-економічного становища, зокрема різке зниження рівня життя, невиплата зарплат, пенсій чи стипендій, різке підвищення цін; збільшення безробіття. Поміж тим, для 34% респондентів не існує жодних причин, які могли б спонукати їх вийти на вулицю з протестом. Фонд “Демократичні ініціативи” проводив дослідження разом із соціологічною службою Центру Разумкова. Із 17 по 22 травня опитали 2 010 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах України.