Ціна диплома – 36 гривень
Ціна одного примірника диплома молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста чи магістра не повинна перевищувати 36 гривень 30 копійок. Через чисельні скарги випускників у Міністерстві освіти і науки України вирішили офіційно пояснити, що за завищені ціни хтось таки відповість. Як повідомляє прес-служба відомства, із цією метою керівникам вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації навіть надіслали листи. У них, зокрема, повідомляється: на адресу Міністерства надходить чимало звернень від випускників, які заявляють про завищення вартості виготовлення дипломів.
Нотаріусам зменшать апетити
Міністерство юстиції пропонує встановити мінімальний та максимальний розмір вартості послуг приватних нотаріусів. Задля цього розробили зміни до Закону “Про нотаріат”, згідно з якими пропонують запровадити на всій території України єдині ставки оплати нотаріальних послуг (із чітким визначенням переліку таких послуг). Ці ставки пропонують визначати, враховуючи мінімальну заробітну плату. Сьогодні в Україні немає єдиної системи розрахунку розміру плати за послуги, які надаються нотаріусами. Це призводить до встановлення різних тарифів на одні й ті самі послуги, що суперечить статті 24 Конституції України, якою встановлено: громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
Межигірська автономія
У Межигір’ї встановили прикордонний стовп, “відокремивши його від України”. Акцію з демаркації та делімітації кордону між державою Україна та “автономною республікою Межигір’я” у День прикордонника провели активісти Коаліції учасників Помаранчевої революції. Символічний стовп встановили у селі Нові Петрівці біля дороги, що веде до резиденції Президента Віктора Януковича Межигір’я. Пофарбований стовп у біло-блакитні кольори, що, за словами ініціаторів відділення резиденції, символізує партійні кольори Партії регіонів.
Пляжі не готові
Більшість пляжів в Україні не готові до купального сезону. Необхідні дозволи Державної санітарно-епідеміологічної служби отримали лише 26% пляжів. Про це заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник, повідомляє comments.ua. За словами міністра, роботи з очищення виконані на 88% пляжів, але не всі з них отримали дозволи на роботу. “Якщо немає дозволу від санепідслужби на роботу пляжу, значить пляж не готовий. Станом на 24 травня лише 287 пляжів із 961, за які регіони відзвітували як за такі, що готові до купального періоду, отримали відповідні дозволи”, – сказав Темник.
Залишилося не дискримінувати
Для завершення першого етапу лібералізації візового режиму України із Євросоюзом залишилося ухвалити закон про протидії дискримінації. Про це заявив заступник директора департаменту інформаційної політики МЗС України Василь Зварич, повідомляє “Укрінформ”. “Фактично на сьогодні Верховній Раді України залишилось ухвалити один законодавчий акт для того, щоб завершити підготовку третьої доповіді про прогрес України у виконанні першої законодавчої фази плану дій щодо лібералізації візового режиму для України”, – зазначив він. За словами чиновника, цей законопроект планують розглянути на одному із пленарних засідань Верховної Ради, що відбуватимуться із четвертого по сьоме червня.