За дорученням спільноти незрячих юристів він позивався до Укрзалізниці з вимогою адаптувати до потреб інвалідів по зору інтернет-сайт, через який продають залізничні квитки.
“Незрячі не можуть скористатися послугою придбання залізничних квитків через інтернет, оскільки на сайті не передбачено придбання пільгових залізничних квитків для інвалідів, а дизайн (оформлення) сайту унеможливлює користування ним інвалідами по зору. При виборі місць під час придбання квитка на сайті, незряча особа використовує спеціальне програмне забезпечення, що дає можливість озвучувати інформацію з дисплею комп’ютера, але отримати інформацію про наявність вільних місць не можливо, так як статус місць на сайті відображений кольором, а не описаний текстом, а отже не може бути озвучений програмою для незрячих”, – каже Андрій Стегніцький.
Вказана проблема піднімалась на всеукраїнському семінарі для юристів та лідерів громадських організацій інвалідів “Практичні аспекти захисту прав осіб з обмеженими фізичними можливостями”, який проходив у м. Харків з 11 по 13 жовтня 2012 року. Однією із вимог резолюції семінару є забезпечення прав інвалідів при їх транспортному обслуговуванні, зокрема придбанні залізничних квитків у найбільш зручний для них спосіб – через сайт Укрзалізниці. Однак ДП “Укрзалізниця” не відреагувало на звернення інвалідів про усунення недоліків на сайті, відтак справа опинилася в суді.
Оскільки Галицький районний суд м. Львова не задовольнив позову Андрія Стегніцького, адвокат оскаржив рішення в апеляційному порядку.