Найрідкісніший орден України продадуть на аукціоні в Росії

Найрідкіснішу нагороду України – орден лицарів Залізного хреста армії Української Народної Республіки часів громадянської війни виставлять на торгах аукціонного будинку «Знакъ», інформує РІА «Новости» з посиланням на експерта аукціонного будинку Іллю Горянова.

Найрідкіснішу нагороду України – орден лицарів Залізного хреста армії Української Народної Республіки часів громадянської війни виставлять на торгах аукціонного будинку «Знакъ», інформує РІА «Новости»  з посиланням на експерта аукціонного будинку Іллю Горянова.

 «Орден лицарів Залізного хреста армії Української Народної Республіки (Симон Петлюра) – найрідкісніша нагорода України часів громадянської війни. Нею нагороджували бійців армії УНР, які під час Першого Зимового походу 1919-1920-х років, у тилах  – і «білих», і «червоних» – пробиралися на територію Польщі», – сказав І. Горянов.

Він пояснив, що цей лот, оцінений в 250 тисяч рублів, та й інші топ-лоти, можна буде побачити на передаукціонній виставці, яка пройде в офісі компанії 5 травня і триватиме до 16 травня. Всього, за словами співбесідника агентства, на аукціон буде виставлено понад 470 предметів фалеристики, нумізматики та військової історії.

«Одним із найцікавіших лотів, на мій погляд, є підписаний в 1770 році Катериною II рескрипт про нагородження орденом Св. Георгія поручика Григорія Івановича Перського, який став другою в історії Росії людиною, якій була присвоєна ця нагорода», – додав він. Унікальний документ оцінили в півмільйона рублів. Він також зазначив знак ордена Св. Анни II ступеня з «діамантами» роботи знаменитого ювеліра Карла Бланка, виконаний ним у 1830 році (попередня оцінка один мільйон рублів), і зірку ордена Св. Олександра Невського діамантового ограновування (естімейт – 1,5 мільйона рублів).

«Це вишукана річ, але в Росії вона не дуже затребувана, оскільки орден зроблено західно-європейським майстром. Річ у тому, що до середини 50-х років XIX століття ордени Російської імперії робили з металу, а зірки – з тканини і срібної нитки, їх нашивали на одяг. Європейці, яких нагороджували в Росії, замовляли за кордоном точні копії зірок, але вже з металу і коштовних каменів», – пояснив експерт.

 Розповідаючи про розділ медалей він додав, що топ-лотами, на його думку, є три золоті медалі, оцінені від двох мільйонів до 2,5 мільйонів рублів. «Це дуже рідкісна медаль із зображенням Олександра ІІІ «За порятунок загиблих», єдина золота медаль, «На установу Московського виховного будинку» і медаль «На знак монаршого благовоління», яку давали вищим чиновникам західних околиць Російської імперії, в приватних колекціях існує всього 10 екземплярів цих нагород», – пояснив Горянов.

Він продовжив, що останнім часом колекціонери нагородних знаків почали виявляти серйозну цікавість до нагород радянського періоду. «Деякі екземпляри оцінюють значно вище, ніж царські нагородні знаки. Серед топ-лотів цього розділу варто відзначити знак «Герою жовтневих і січневих подій на заводі Арсенал» (естімейт – 400 тисяч рублів) і знак «Турксіб» (попередня оцінка – 150 тисяч рублів)», – додав він на закінчення.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4853 / 1.56MB / SQL:{query_count}