За останні кілька років зіставлення університетів набули неабиякої популярності. Навіть Міністерство освіти і науки минулого року повернулося до старої ідеї “міряти” університети за їх успішністю (невдовзі має з’явитися аналогічний рейтинг успішності загальноосвітніх закладів).
Але порівняння урядовців призначені швидше для них самих, що пов’язано як із взятими за основу параметрами, так і кінцевим результатом (зведеної таблиці кращих/гірших вишів немає, натомість є кілька списків різних за спеціалізацією вишів).
Значно краще загальну ситуацію змальовує рейтинг “Компас”. По-перше, цьогоріч вийшло уже шосте дослідження, відтак маємо змогу відслідкувати динаміку, зміну позицій окремих університетів і подивитися на те, які із них міцно засіли серед переліку найкращих.
По-друге, автори “Компасу” порівнюють більшість українських університетів, до того ж використовують для цього цілком зрозумілі параметри. Найбільш ваговитий показник – оцінка роботодавців (31% у загальному балі вишу). Співпраця між університетом та компаніями-роботодавцями (кількість компаній, що співпрацюють із окремим вишем) давала 30% результату, оцінка експертів – 29% та задоволеність випускниками отриманою освітою – ще 10% балу. До всього цей рейтинг виокремлює найкращі виші як за регіональним розподілом, так і за окремими напрямками підготовки.
Нижче ви можете побачити п’ятнадцять найкращих українських університетів від 2009 до 2013 року. Детальніше (тобто оцінки експертів, роботодавців, студентів) можна поглянути на першу п’ятірку, до яких “Пошта” додала ще ЛНУ ім. І.Франка (другий у західному регіоні).